Úžasné výhody zeleného čaje Matcha

5/5 - (1 vote)

Blahodárné účinky zeleného čaje na naše zdraví, jsou mnohým dobře známé. V Japonsku se používá zvláště jedna odrůda, a to Matcha, která se získává z rostliny Camellia sinensis. Mladé listy této rostliny, která se pěstuje ve stinných oblastech speciálně pro tento čaj, se pomelou v prášek – Matcha.

Čaj je velmi bohatý na živiny a má hned několik zdravotních výhod. My si představíme některé z nich.

Čaj Matcha posiluje energii i kvalitu spánku. Šálek správně připraveného čaje zvýší hladinu energie na dobu šesti hodin. Paradoxně je však užitečný i při problémech s nespavostí, zlepšuje totiž kvalitu spánku

Pitím zeleného čaje Matcha je možné redukovat váhu. Výhody pití čaje během hubnutí jsou známy lidem po celém světě. Čaj má termogenní vlastnosti, které pomáhají při spalování tělesného tuku a kalorií.

Díky vysokému obsahu vitamínu C a antioxidantům je Matcha ideálním pitím v tomto období. Proti nachlazení je soupeřem číslo jedna. Podíl vitamínu C v čaji je srovnatelný s citronovou šťávou.

Zelený čaj Matcha působí blahodárně i na náš mozek. Zlepšuje jeho fungování, činí nás bdělejšími a uvolněnějšími. Navozuje pocit pohody tím, že činí mozek zdravým.

Málokdo ví, že Matcha bojuje proti infekci a také je vhodná pro lidi, kteří mají srdeční onemocnění. Dlouhodobě zlepšuje kardiovaskulární systém.

Antioxidanty a polyfenoly obsažené v zeleném čaji zlepšuje zdraví pokožky. Výrazně pomáhá regenerovat poškozenou pokožku. Navíc také chrání naši pokožku před UV zářením tím, že ji činí odolnější. Stačí si přidat jednu čajovou lžičku prášku zeleného čaje Matcha do nápojů, které si dáte.

Zlepšuje paměť, soustředění a koncentraci. Japonští buddhističtí mniši pijí zelený čaj pro zlepšení síly koncentrace. Čaj je proto vhodný při relaxaci a meditaci.

Bojuje proti stresu a zlepšuje metabolismus, obsahuje totiž L-theanin, který pomáhá v boji proti stresu. Je také užitečný pro zlepšení metabolismu.

Zelený čaj Matcha je velmi užitečný pro lidi s hypertenzí, protože pomáhá snižovat hladinu krevního tlaku. Je také dobrý pro stabilizaci hladiny cukru v krvi. Čaj podporuje také hormonální hladinu a tím pomáhá předcházet hormonálním problémům.

Pokud snad chcete své tělo detoxikovat, použijte zelený čaj Matcha. Postačí smíchat půl čajové lžičky čajového prášku s 3 dcl vody a takto připravený drink konzumujte denně za účelem detoxikace. Tento čaj je oproti těm obvyklým obohacen o více chlorofylu.

Pomůže taky s problémy s trávicím ústrojím. Čaj totiž obsahuje bílkoviny a vstřebatelnou vlákninu, který zlepšuje trávení.

A něco pro ženy. Taková pleťová maska vyrobená ze zeleného čaje Matcha pomáhá udržovat pokožku nejen zdravou, ale také zlepšuje tón pleti. Masku můžete například připravit tak, že smícháte med s práškem zeleného čaje Matcha a na deset minut nanesete na obličej. Umyjte si obličej a dobře ho očistěte teplou a vlhkou žínkou.

No a v neposlední řadě také funguje jako skvělá prevence proti rakovině.

Zdroj: sd

Sdílet: