Toto jsou tři nejkritičtější roky v životě. Lidé se v těchto fázích cítí velmi osaměle

5/5 - (1 vote)

Pocit osamělosti zažil už asi každý. Jde přesně o dny, kdy se vám nechce z postele, nejraději byste si uvařili čaj a zůstali v ní celý den. Psychiatr Dilip Jesta tvrdí, že lidé se osaměle cítí nejvíce ve třech fázích svého života. Navíc tento stav není nijak ovlivněn podmínkami, ve kterých žijeme.

1. fáze (28-29 let)

“Pro mě byl věk 28 let věkem, kdy jsem přestal věřit v nesmrtelnost. Je to věk, kdy se cítíme veselí, ale dobíhá nás nezdravý životní styl předešlých let. Věk, kdy si tělo vybírá daň za bezesné noci, sedavou práci či špatné návyky. Věk, kdy začínáte seriózně přemýšlet o tom, zda byste se neměli vzdát alkoholu, cigaret, začít sportovat a zdravě jíst. Věk 28 let je západ slunce pro naše mládí, ” říká Denis Zavarikhin.

Zní to možná smutně, ale je to tak. Ve věku 28 let se lidé většinou loučí se svým mladickým životem. Nevědomky si kladou otázky jako “žiju správně?” Nebo “proč jsem nedosáhl toho, o čem jsem snil?”.

Zdá se, že život nám utíká mezi prsty, ale ve skutečnosti všechno teprve začíná. Dnešní mladý člověk si však musí všechno vybudovat sám. Pokud ho vyhodí z práce, nedostane hned novou, nemá nárok na Novomanželské půjčky a ani nedostane od státu byt, jako tomu bylo kdysi.

Někdy právě rodiče této generace zapomínají, jak těžké to mladí lidé dnes mají. Otázkami o vlastním životě se stále více lidí přes stresové situace propracuje až k depresím nebo jiným psychickým onemocněním. Hranice, kdy z mladých dospělých přecházíme na starší dospělé je opravdu tenká, ale následky na psychiku jsou během této fáze největší.

2. fáze (50 let)

„Pracoval jsem v odvětví módy. Začal jsem ve 25 letech. Nejdříve jsem byl mladý specialista, později nejmladší vedoucí a potom nejmladší šéf designu. Jak roky přibývaly, šel jsem do soukromé společnosti, kde jsem se stal rázem nejstarší. Všichni byli ode mě mladší a snažili se mi vždy pomoci, například mi nosili tašky. Měl jsem jen 47 let, ale pro mé kolegy to bylo hodně, ” řekl Mikhail Lifshits.

Věk 50 let je velmi zásadovým v životě každého muže a ženy. V tomto věku má už každý své zázemí, emocionální stabilitu, rodinu, dům či vrchol kariéry. Samozřejmě s tím vším přicházejí otázky: “co dál?” Nebo “jaký bude můj další cíl?“. Je to velmi důležité období, kdy lidé musí opět nalézt nový životní cíl.

3. fáze (80 let a více)

Každý má ve svém životě lidi, kteří v tomto věku už šetří jen na pohřby. Je to velmi smutné. Věk 80 let je věkem přežití. Vše, co se mělo stát je už prožito, jiné naopak zapomenuto a už se jen vzpomíná a čeká na konec. Nicméně existují případy, které ukazují, že lidé po 80 stále dokáží žít plnohodnotný život, dokáží se učit novým věcem a dokáží se i bavit. Dokazují, že všechny krize v životě jsou překonatelné. I krize 80 let! Věříme, že prožíváte každý den života s velkým odhodláním. I když přijdou těžké chvíle, důležité je zvednout hlavu, jít dál a nedívat se na to, kolik máte let.

Zdroj: adme.ru

Sdílet: