Telepatie bude přirozeným vývojem komunikace mezi lidmi

5/5 - (2 votes)

Komunikace mezi lidmi se v posledních letech podstatně změnila. Na vině je i neustálý vývoj technologií. Dnes v době chytrých telefonu a spousty aplikací pro komunikaci už lide, téměř nepotřebují cokoliv řešit osobně. Jen pro představu, přes aplikace WhatsApp je denně odesláno více než 55 miliard zpráv. Co kdyby se ale komunikace posunula ještě o krok vpřed? Odborníci totiž tvrdí, že telepatie je dalším přirozeným krokem v jejím vývoji.

Zdá se, že telepatie nebude jen součástí sci-fi filmů. Také ale nečekejte, že se najednou u člověka tato schopnost vyvine sama od sebe. Žijeme ale v době snad nejlepších technologických vymožeností, které jdou neustále dopředu. Proto jednu z možností takové komunikace představují implantáty, díky kterým budou lidé telepaticky komunikovat nejen mezi sebou, ale například i s počítačem.

Věřte, že k takové komunikaci nemáme daleko. Příkladem je Muskův nejnovější projekt tzv. Neurolink. Tato neurotechnologie má zabezpečit telepatickou komunikaci mezi člověkem a počítačem. Za zmínku také stojí úspěch vědců z počátku letošního roku, kdy prostřednictvím počítače přeložily mozkové signály člověka do řeči, a to se 75% úspěšností.

V této chvíli odborníci napříč celým světem pracují na vývoji implantátu, které by telepatii umožnili. Není to zrovna lehký úkol, to je asi každému jasné. Řeč se totiž vyvíjí v podstatě každý den, občas použijeme takové kombinace, které před námi nikdo nepoužil. Člověk si sice ledacos z kontextu domyslí, počítače to však neumí.

I když jde podle odborníků o další přirozený krok vpřed, a pro mnohé lidi by telepatie byla snem, nesmíme zapomenout, že řeč jako taková je pro zdravé fungování člověka nezbytná. Nedostatek komunikace totiž způsobuje zdravotní problémy. Tak například u lidí, kteří přišli o sluch a omezila se jejich schopnost komunikovat, se riziko demence dvojnásobně zvyšuje.

Zdroj: metro.co.uk

Sdílet: