Tato optická iluze pobláznila internet, může vám totiž ukázat budoucnost

4.7/5 - (3 votes)

Ano, je to skutečně tak. Internetem koluje nová populární optická iluze černé díry, která může skutečně až 86 % pozorovatelů ukázat budoucnost. Postará se o to náš mozek. Ovšem nenechte se zmást, iluze vám skutečně ukáže budoucnost, nicméně ne takovou, kterou byste čekali.

Podle obsáhlé zprávy zveřejněné časopisem Frontiers in Human Neuroscience, může více než 86% procent lidí vidět, jak se černá díra rozšiřuje. „Gradient stínu centrální černé díry vyvolává dojem optického toku, jako by jeho pozorovatel mířil vpřed do díry či tunelu,“ vysvětluje časopis. „Vizuální neuronová kompenzační síť předpovídá, jak se stimul změní v příštím okamžiku a generuje iluzorní expanzi ven centrální oblastí díry.“

Jinými slovy náš mozek jednoduše vyplní prázdná místa, protože předpovídá přirozený průběh věci. Jde o poměrně nový fenomén ve světě otických iluzí, který způsobuje rozšíření zorniček a tím pádem se díra „přibližuje“ směrem k nám. Podle studie tak vidíme 100 milisekund do budoucnosti, což je míra toho, jak je oko ošizeno, aby vnímalo změnu světla, která se ve skutečnosti neděje.

Tak vidíte, nelhali jsme. Je to trošku kulišárna, ale dnes jste mohli vidět budoucnost, a to přesně 100 milisekund. Pokud vás článek alespoň trochu pobavil i napálil, budeme rádi, když jej budete sdílet.

Sdílet: