Přírodní boj proti lupénce

Lupénka neboli psoriáza je kožní onemocnění, o kterém ale značná část lidí, ví velice málo. Toto onemocnění narušuje cyklus náhrady kožních buněk. K čemu vlastně dochází při této nemoci? Buňky se rozvíjí ve vnitřních vrstvách kůže a migrují do vnější vrstvy, kde se odlupují. Obvykle tento proces trvá zhruba 6 měsíců, ale u lupénky je tento proces zkrácen jen na pár dní. 

 

Lupénka se může vyskytnout téměř kdekoli na těle, ale nejčastěji se vyskytuje na pokožce hlavy, hrudi, zádech, loktech, kloubech a kolenech.Psoriáza může také ovlivňovat nehty, což způsobuje, že se zdají být postříbřené a odbarvené. Dokonce může způsobit významnou bolest kloubů, stav známý jako psoriatická artritida.

Zatímco odborníci nadále diskutují o tom, co způsobuje psoriázu, máte pravděpodobně větší zájem o to, psoriázy zbavit. To je pochopitelné, protože v nejhorším případě může být lupénka stejně nepříjemná, jako frustrující. Spojením tradičních a alternativních terapií do kombinovaného přístupu k léčbě, máte největší šanci na výraznou úlevu a zlepšeí

Meditace pro psoriázu

Můžeme se potkat s názory, že lupénku způsobuje stres, nicméně pravda je taková, že jde o dlouhodobě přetrvávající stres, který tot onemocnění může vyvolat. Proto je velice málo pacientů, kteří touto cestou onemocněli. Nicméně, když už lupénku máte, měli byste se stresu vyhnout, protože podporuje rozšíření nemoci. Ironii je, že psoriáza u mnohých právě stres vytváří a to z důvodu viditelných lézí na těle, za které se lide trpící touto nemocí stydí. Chcete-li eliminovat stres a zabránit vzplanutí psoriázy, zkuste cvičit meditaci. V jedné studii provedené na univerzitě v Massachusetts Medical School ve Worcesteru lidé s psoriázou, kteří kombinovali meditaci a světelnou terapii viděli, jak se jejich kůže uzdravuje asi dvakrát rychleji než lidé, kteří používali světelnou terapii samotnou.Mnoho odborníků vyvinulo audio pásky, které vám pomohou vést meditační cvičení.

Čínská medicína pro psoriázu

Nechte svou krev proudit. V čínské medicíně je psoriáza považována za stav vyvolaný stagnací krve, vysvětluje Efrem Korngold, O.M.D., L.Ac. Takový leékař Vám může předepsat následující bylinky osvědčené v boji proti lupénce a jsou to kurkuma, červená pivoňka, dang gui (čínská angelika) a přestup pravý.

Dr. Korngold ve své praxi také používá akupunkturu jako léčbu psoriázy. Pokud dáváte přednost použití akupresury, aplikujte stabilní, pronikavý tlak na každý z následujících bodů po dobu 3 minut.

 

  • Tlusté střevo, které se nachází na vnější straně záhybu loktů na straně palce
  • Slezina, která se nachází na vnitřním stehně,čtyři prsty nad kolenem a těsně pod stehenní kostí
  • Játra, která se nachází v horní části vašeho chodidla v prostoru mezi vaším velkým
    palcem a druhým palcem.

Domácí prostředky

Užijte si sluneční svit. Během posledních let se slunění stalo nemoderní, a to hlavně proto, že se lidé obávají rozvoje rakoviny kůže. Ale pro ty, kteří mají psoriázu, může mít sluneční záření významné terapeutické přínosy, říká Eugene Farber, MD, profesorka dermatologie na Stanfordské univerzitě a prezidentka Výzkumného ústavu psoriázy v Palo Altu, Kalifornie. Psoriasové léze mají tendenci odeznít v létě, kdy jsou sluneční paprsky nejsilnější. Pro ošetření doma používejte sluneční lampu. Ať tak či onak, zeptejte se svého lékaře, jak dlouho můžete bezpečně zůstat na slunci nebo pod sluneční lampou nechráněni.