Obnovte váš imunitní systém! Recept na ledový čaj z kurkumy a zázvoru

Rate this post

Blíží se teplé dny, posezení s přáteli venku, grilování na zahradách spojené s konzumací hory jídla a skvělého pití. Máme pro Vás tedy tip, jak připravit chutné, osvěžující pití a zároveň skvělou vitamínovou bombu pro Vaše tělo. Jedná se o ledový čaj z kurkumy a zázvoru. Je jednoduchá na přípravu a je plný živin. Vlastnosti zázvoru jsou už více než známe pojďme si tedy představit kurkumu, která už pro mnohé tak známa není.

Kurkuma, toto úžasné koření bylo používáno v Indii už před více než 2500 lety. A stále více a více studií prokazuje výhody, které toto koření přináší pro naše zdraví. Od léčby různých onemocnění až po zlepšování funkcí jednotlivých orgánů. Představme si nejprve léčebné účinky kurkumy, které se projevují při časté konzumaci.

 1. Účinná prevence proti rakovině prostaty a proti rakovině kůže
 2. Zvyšuje funkci mozku a zabraňuje Alzheimerově nemoci;
 3. Je skvělá pro vaše oči
 4. Pomůcky pro hubnutí;
 5. Působí jako přírodní lék proti bolesti v důsledku silných protizánětlivých vlastností
 6. Chrání játra před poškozením
 7. Zabraňuje Parkinsonově nemoci
 8. Léčí depresi
 9. Léčí kůži a zubní problémy, protože má antibakteriální vlastnosti
 10. Napomáhá k lepšímu spánku

Když tedy kurkumu spojíme s blahodárným zázvorem dostaneme super ingredience plné živin, které jednoduše a zcela přírodní cestou prostoupí do našeho organismu a učiní ho silnějším a zdravějším. A přesně proto pro Vás máme skvělý recept na kurkomovo-zázvorový ledový čaj.

Kurkumovo-zázvorový ledový čaj

 • 4 čajové lžičky sušené kurkumy
 • 4 čajové lžičky sušeného zázvoru (čerstvým nastrouhaným zázvorem ale také nic nezkazíte)
 • 3/4 čajové lžičky černého pepře
 • 1/4 šálku surového medu
 • voda

Do hrnce přidáme kurkumu, zázvor a černý pepř. Nalijte 1 šálek vody a celou směs necháme na chvíli provařit, ale pouze na mírném ohni. Pak oheň vypneme a směs necháme vychladnout. Za studena přidáme med. Spojení medu a černého pepře, činí tento nápoj mnohem chutnější, a navíc podtrhuje živiny tohoto nápoje. Celou směs v hrnci přikryjeme pokličkou a necháme několik hodin uležet. Poté celou směs přecedíme abychom odstranili přebytečný prach, který se do směsi nevstřebal. Takto přeceděnou směs uložte do ledničky. Kdykoliv budete mít chuť na tento nápoj stačí tuto směs přidat do studené vody a vitamínová, osvěžující bomba je na světě.

 

 

 

 

 

 

Sdílet: