Největší otužilec Wim Hof radí, jak ovládnout svůj organismus a zvýšit svou imunitu

5/5 - (2 votes)

Holanďan Wim Hof už několikrát dokázal, že se na něj přírodní zákony nevztahují. Vydržel téměř dvě hodiny ponořený v ledu, běžel pouštní maraton bez jediného doušku vody a překonal hned 21 Guinnessových světových rekordů. Ačkoliv má 60 let, má v sobě více síly, energie a zdraví než mnozí 20letí lidé. Jeho nejnovějším posláním je obohatit ostatní o své zkušenosti, které posilují zdraví a odolnost vůči nemocem.

Wim Hof je známý především tím, že překonal 21 Guinnessových rekordů. Tak například pokořil Kilimandžáro jen v šortkách, nebo běžel půlmaratón v oblasti polárního kruhu bez bot a také jen v šortkách. Vše začalo jen nevinnými intuitivními experimenty, zahrnující staré dýchací techniky a koupání v ledové vodě.

Podařilo se mu vyvinout metodu, která zoceluje tělo i mysl. Účinky jsou úžasné – například silnější imunita, snížení hladiny stresu nebo lepší kvalita spánku. Novým cíle Wima Hofa již není překonávat nové rekordy, ale naučit ostatní, jak být zdraví, vytrvalí a šťastní.

Před pandemií začal Wim Hof cestovat po celém světě a vedl workshopy, kde poskytuje mnoho rozhovorů. V současné době vede také online kurzy, které může absolvovat každý. Jeho metody se může naučit každý, jde jen o vytrvalost. O tom, že jeho životní styl není k zahození svědčí i velký zájem lékařů.

Wim Hof podstoupil mnohé testy, které potvrdily jeho pozoruhodné schopnosti. Jenže Holanďan chtěl dokázat, že vše, co dělá, mohou dokázat i ostatní. Proto během několika dní naučil své techniky i několik dobrovolníků, kteří byli následně také podrobeni stejným testům. Jedním z testů bylo infikování dobrovolníku bakterií e.coli, aby lékaři zjistili, jak rychle si imunitní systém s bakterií poradí.

Výsledky byly překvapivé, všichni dobrovolníci si vedli velmi dobře a jejich organismus bakterii rychle neutralizoval. Nikdo neměl příznaky infekce, což potvrdilo účinnost metody WIma Hofa.

V čem spočívá metoda WIma Hofa?

Metoda odolného Holanďana je kombinací následujících technik
dechová cvičení, zde Wim využil znalosti starověkých jogínů
studené sprchy
fyzické cviky, jako jóga, strečink a kliky
meditace


Technika dýchání se provádí nejlépe v leže a v uvolněné poloze. Při nádechu naplňte vzduchem celé břicho a hrudník a během výdechu nechte volně spadnout jak břicho, tak hrudník. Hluboké nádechy pomáhají okysličit mozek a pozitivně ovlivnit biochemické prostředí ve vašem těle. Tím se také zastaví růst nepřátelských bakterií a virů ve vašem těle.

Zhluboka se tedy nadechněte a vydechněte dohromady 30-40x. Poté se jednou zhluboka nadechněte a během výdechu uvolněte veškerý vzduch z plic a zadržte dech. Toto opakujete celkem 3x. Vzhledem k tomu, že jste předtím měli hodně kyslíku, měli byste vydržet přibližně 1-3 minuty. Pak začíná „magie“ a tělo vstupuje do stavu přerušované hypoxie. Co se potom stane?

Hladina kyslíku v krvi klesá a hladina adrenalinu krátce stoupá, ale po chvíli klesne na správnou hladinu. Vaše srdce se navíc zpomaluje a současně probíhá mnoho dalších procesů, které mají velmi pozitivní vliv na zdraví.

Zadržování dechu může u někoho způsobit špatné pocity, ale když se tak krátké a pod vaší kontrolou, je velmi zdravé. Důležité je mít na paměti limity svého těla a nenutit se.

Druhým důležitým prvkem metody jsou studené sprchy. Pomáhají vám rozvíjet vůli, odolnost vůči stresu a chladu. Zároveň studená sprcha dodává více energie než káva, zvyšuje imunitu a má pozitivní vliv na trávení. Zpočátku si nastavte jen krátké intervaly, které budete postupně navyšovat. Například začněte s 30sekundovou studenou sprchou po teplé sprše.

Po týdnu můžete frekvenci zvýšit o dalších 30 sekund, až se nakonec z této doby stane několika minutová studená sprcha, který vám přinese potěšení. Po takové sprše získáte velkou šílenou energii, kterou ucítíte v celém těle.

Podstatnou součástí je také cvičení. Jóga a strečink zlepšují tok energie v těle a posiluje svaly. Wim Hof také doporučuje „standardní“ cviky, jako jsou prkna, kliky a dřepy.

Výhody použití metody Wima Hofa

Metoda celkově posiluje tělo a mysl. Dále posiluje imunitní systém, dodává energii, snižuje stres, zvyšuje odolnost vůči chladu a bolesti, čistí celé naše tělo od toxinů, zvyšuje regeneraci plic, srce a svalů, zlepšuje trávení, zlepšuje kvalitu spánku a snižuje problémy s nespavostí, zlepšuje vzhled naší pokožky, zlepšuje soustředění a duševní rovnováhu, zlepšuje náladu a pohodu, snižuje příznaky deprese.

S touto metodou můžete být zdravější, vytrvalejší a šťastnější. Wimova technika zároveň zvyšuje odolnost vůči chorobám, nachlazení a stresu. Zároveň dodává spoustu energie a zlepšuje náladu.Sdílet: