Máte problém s vysokým cholesterolem? Bergamot by ve Vaši kuchyni neměl chybět!

Jestli že Vás trápí vysoký cholesterol, nebo jen chcete předejít srdečním onemocněním způsobených zanesenými tepnami, jistě jste začali žít zdravěji, a měníte od základu svůj jídelníček. Existuje ale jedno ovoce, které jste možná nevyzkoušeli a přitom je na prevenci proti vysokému cholesterolu, nebo srdečním onemocněním, to nejlepší. Řeč je o Bergamotu.

Co je Bergamot?

Bergamot, citrusová bergamie, je velice aromatické ovoce, velikostí připomínající pomeranč, který roste v jižní Itálii, odkud nyní přichází většina světových dodávek bergamotu. Dnes je možné ho pěstovat i u nás, včetně některých částí USA, zejména v subtropickém a středomořském podnebí.

Pokud jdete k doktorovi se zvýšeným cholesterolem, předepíše Vám řadu přípravků, které mají mnoho nežádoucích účinků. Přitom vědecká studie, před nedávnem ukázala, že popíjení extraktu s bergamotu rapidně snižuje hladinu cholesterolu a to až o 1,2 mmol (jednotka cukru v krvi) za 6 měsíců. Studie probíhala jednoduše, zapsaní dobrovolníci popíjeli každý den extrakt bergamotu po dobu 6 měsíců a poté byli dobrovolníci kontrolně přeměřeni. Výsledek byl prokazatelný 1,2 mmol za půl roku. Nyní můžete i Vy vyzkoušet zázračné účinky čaje z Bergamotu, který lze zakoupit v lékárnách nebo internetových obchodech, kde jsou tyto čaje označovány jako Earl Grey Tea.