Jaké číslo vidíte? Řekne vám, zda máte problém se zrakem a jaký

3/5 - (3 votes)

V nedávné době se na sociálních sítích začal šířit obrázek, který dokáže odhalit, zda máte nějakou oční vadu a popřípadě jakou. V podstatě jde o zcela jednoduchý oční test. Na zrnitém černobílém podkladu je ukryto číslo, avšak ne každý vidí stejnou kombinaci čísel, a právě v tom jen ten fígl.

Podle studie publikované Institutem National Eye ve Spojených státech, má většina lidí problémy se zrakem, aniž by o tmo věděli. Následující obrázek tak může být skvělou alternativou k identifikaci takových problémů. Zrakový test si můžete vyzkoušet i vy z pohodlí vašeho domova.

Zadívejte se na následující obrázek a řekněte jaká čísla vidíte. Pod obrázkem pak vyhledejte číselnou kombinaci, kterou jste zaznamenali. Právě ta vám totiž prozradí, zda máte či nemáte problém se zrakem.


Čísla jsou následující

  • 3246: Pravděpodobně trpíte krátkozrakostí a astigmatismem, což je asymetrické zakřivení rohovky, které znemožňuje rozeznávat drobné detaily a snižuje se i zraková ostrost.
  • 3240: Tato číselná kombinace poukazuje na to, že pravděpodobně trpíte astigmatismem, což je asymetrické zakřivení rohovky, které znemožňuje rozeznávat drobné detaily a snižuje se i zraková ostrost. Lidé v drtivé většině případu ani neví, že jde o zrakovou vadu a problém neřeší. Správné brýle vám ale ukážou rozdíl mezi tím, jak vidíte, a jak byste vidět měli.
  • 1246: Vaše oči trpí krátkozrakostí
  • 1240: Gratulujeme! Máte naprosto zdravé oči.

Výsledky vás mohou jistě překvapit. My jsme si test také vyzkoušeli a funguje. Co test odhalil u vás nám můžete napsat do komentářů.

Zdroj: Gr

Sdílet: