Doktoři varují ! Lidé nad 40 by měli přestat užívat Ibuprofen, OKAMŽITĚ!!

V dnešní době je zcela normální, užívat ibuprofen a podobné léky, v případě, že Vás postihne bolest zad, zubů, hlavy a podobně. Nicméně podle mnoha lékařů a odborníků po celém světě mají tyto léky závažné vedlejší účinky. Ibuprofen nevyléčí bolest a dlouhodobé užívání je toxické pro srdeční sval, ve skutečnosti může dlouhodobé užívání dokonce způsobit smrt.

Více škody než užitku

V roce 2005 FDA (Úřad pro kontrolu potravin a léčiv) vydala varování o ibuprofenu, poukazuje na fakt, že významně zvyšuje riziko srdečního záchvatu nebo mozkové příhody.  I přesto, že tento institut schvaluje mnoho docela podobných léků, ibuprofenu dávají červenou. Organizace od té doby zdůraznila varování před léky následujícími informacemi:

-Ibuprofen významně zvyšuje riziko srdečních záchvatů a mozkových příhod, i po krátkodobém užívání.
– Riziko se zvyšuje s vyššími dávkami nesteroidních protizánětlivých léků po delší dobu.
– Riziko je o něco vyšší u lidí, kteří již mají srdeční onemocnění.

Riziko je navíc mnohem vyšší u osob starších 40 let a jejich šance na rozvoj srdečních problémů jsou extrémně vysoké. My ale pro Vás máme přírodní alternativu Ibuprofenu.

Kurkuma není jen kořením, je to také přirozený lék. Funguje lépe než mnoho léků proti různým onemocněním jako jsou onemocnění jater, různé druhy bolestí, artritida, ztráta hmotnosti, deprese nebo dokonce napomáhá při prevenci proti rakovině. Navíc si ji můžete vypěstovat i doma.

Jak na to?

V podstatě to není vůbec těžké, kurkuma se množí semeny, to znamená že stačí jeden kurkuma kořen, oddenek nalámeme na menší kousky, který má 2-3 pupeny. Pak nám pomůže hrnec, který v kuchyni nebude potřeba. Ten vyplníme organickou půdou s živinami a hlínu udržujeme mírně vlhkou. Kousky od sebe rozmístíme v odstupu cca 5 cm, pod povrch půdy směrem nahoru. Pokud máte na zahrádce kompost, můžete jej použít jako hnojivo.

Co se týče péče, kurkuma snese dostatek vody, takže pokud je venku horko, zaléváme jednou za dva dny. Jinak podle potřeby, vzhledem k našemu klimatu nemusíme zalévat často. Vhodná je i nádoba s rozprašovačem. Když už víme, jak se o kořeny starat zbývá nám už je jen sklidit. Sklízení trvá 8-10 měsíců, což je v podstatě i doba pro zralé oddenky. Sklízet můžete i když uvidíte, že jsou oddenky dostatečně velké. Rostlinu sklízíme najednou. Podstatné jsou pro nás kořeny. Některé oddenky si můžete ponechat pro další pěstování. Kořeny skladujeme v chladu a suchu, ale nejprve kořeny povařte na cca 45 minut. Poté následuje sušení, to trvá 1 týden. Kurkumu můžete škrabkou nastrouhat a uschovat, použijte ale rukavice, kurkuma barví.