Dejte si česnek pod polštář a sledujte co se bude dít

4.5/5 - (2 votes)

Česnek bychom klidně mohli považovat za všelék. Obsahuje mnoho vydatných živin spolu s důležitými minerály a vitamíny. Jeho zařazením do našeho každodenního jídelníčku můžeme odvrátit srdeční onemocnění i metabolické poruchy jako je diabetes. Česnek je také výborným léčitelem infekcí a dokáže zničit některé typy virů účinněji než antibiotika, navíc bez vedlejších účinků.

Kdybychom však měli jednotlivě vyjmenovat veškeré jeho blahodárné účinky, byla by z toho možná i kniha. Na místo toho vám prozradíme, proč je velmi dobrým nápadem dávat si jej pod polštář. Důvodů je hned několik.

Už žádný ucpaný nos

Když má člověk rýmu, nejhorším obdobím je noc. Není snad horší usínání než s ucpaným nosem. Existuje sice velké množství kapek do nosu, které vám umožní snadněji dýchat, jakmile ale odezní rýma je ještě horší. Česnek ale obsahuje zajímavou látku jménem Alicin, která je zodpovědná za jeho charakteristické štiplavé aroma. Jeho vdechováním se uvolní hlen, a tedy i dýchací cesty.

Pokud si nechcete dát česnek vyloženě pod polštář, můžete vyzkoušet i alternativu inhalace. Kdy stačí 3-5 stroužků česneku rozdrtit a zalít jej horkou vodou, výpary pak inhalujte těsně před spaním. Uvidíte, že se vám znatelně uleví.

Posílí se váš imunitní systém

Česnek je v podstatě taková alternativa antibiotik, která může vymýtit bakterie, než vás úplně zničí. Když už jste nachlazení nebo máte chřipku, může dobu nemoci výrazně snížit. Odborníci tuto vlastnost opět přisuzují Alicinu, který je schopen blokovat dvě skupiny enzymů, které umožňují bakteriím přežít v těle hostitele. Česnek pod polštářem pak napomůže odvrátit nemoc již na samém začátku.

Zabezpečí kvalitnější spánek

Spánek s česnekem pod polštářem je holistický lék na nespavost, který byl požíván už od nepaměti. Myšlenka toho, že silná vůně česneku by mohla být uklidňující je sice paradoxní, ale funguje. Silné aroma vám pomůže nejen usnout, ale váš spánek bude kvalitní. Navíc, jeho zařazení do vašeho jídelníčku zvýší příjem hořčíku a draslíku, které hrají opět velkou roli v kvalitě spánku.

Přírodní ochrana před hmyzem

Patříte mezi lidi, kteří se bojí pavouků? Nebo mezi ty, kteří v létě trpí neustálými útoky komárů. Pak vám česnek pod polštářem pomůže. Je totiž pro brouky a jinou havěť toxický. Pavouky i komáry odradí a vy můžete nerušeně spát.

Je také třeba podotknout, že česnek je také toxický pro psy a kočky. Pokud tedy vaši mazlíčci navštěvují vaši ložnici, dávejte pozor, aby česnek nesnědli. Také není nutné abyste měli pod polštářem celou hlavičku česneku, postačí dva až tři stroužky, které je lepší do něčeho zabalit. Neměl by se totiž dostat do dlouhodobého kontaktu s kůží, může vám ji značně poškodit.

Zdroj: hhdresearch.org

Sdílet: