Co jsou prekognitivní sny, jak je rozpoznat a interpretovat

5/5 - (1 vote)

Někteří lidé si většinu svých snů pamatují, někteří ani netuší co se jim minulou noc zdálo a pak jsou zde tací, kteří by na své sny nejraději zapomněli. V třetím případě se totiž jedna o tzv. prekognitivní sny, které jsou údajně vyobrazením budoucnosti. Lidé, kteří už prožili prekognitivní snění tvrdí, že od obyčejných snů se rázně odlišují. I z psychologického hlediska jde o jistý fenomén. Jak tyto sny poznáte a jak je lze interpretovat?

Existují jisté náznaky, které poukazují na tento typ snů. Nicméně ne vždy je jednoduché prekognitivní sny rozpoznat. Ovšem podle drobných detailů je můžete lépe pochopit a následně s nimi i patřičně naložit.

Velmi silné smyslové vnímání

Jak nadpis napovídá, některé příliš živé sny jsou v podstatě prekognitivními sny, ale ne všechny. Pokud například ve snu slyšíte jasně a zřetelně hlasy, vnímáte vůně a doteky, které vás dokáží až probudit a vy si je velmi dobře pamatujete, pak těmto snům věnujte pozornost.

Frustrace

Už se vám stalo, že i po probuzení jste se nemohli zbavit jisté emoce, kterou ve vás sen zanechal? Pak jste prožili prekognitivní sen. Je jedno zda šlo o noční můru nebo krásný a pozitivní sen. Emoce byla natolik silná, že vás ovládala i po probuzení.

Naléhavost

Vzhledem k tomu, že prekognitivní snění spočívá v tom, být svědkem budoucích situací, můžete často pociťovat jakousi naléhavost těchto snů. Po probuzení budete mít nutkání okamžitě něco udělat nebo někam jít. Mnohdy nebudete vědět kam jít nebo co udělat, ale ta naléhavost a potřeba toho NĚCO udělat bude velmi silná.

Sen někoho jiného

Je to zvláštní ale prekognitivní sny jsou většinou o někom jiném, a ne o vás. Hlavní roli v těchto snech hrají jiní lidé a vy jste jen jakýmsi svědkem komplikovaného děje. Jako byste sledovali život někoho jiného.

Živé detaily

Na rozdíl od živých snů jsou ty prekognitivní plné jasných detailů. Když se probudíte z živého snu můžete si pamatovat zvuky, nebo mít špatný pocit. Jenže u prekognitivních snů jsou detaily tak silné, že se jich můžete dotknout. Například se ve snu dotknete šatů někoho jiného a po probuzení znatelně cítíte látku v ruce.

Teď už víte, jak tyto sny poznat, jak si je ale vyložit? Existují různé způsoby, jak sny vnímat a také existují jednoduché kroky k jejich pochopení.

Deník snů

Může to znít neuvěřitelně, ale hodně vám to o snech vypoví. Pokud tyto sny chcete pochopit měli byste si je zapisovat. Nesejde na tom, že si sen nepamatujete celý, i útržky stačí pokud budou zvěčněny na papíře. Každé ráno po probuzení si proto zapisujte, co vše jste ve snu viděli. I když si během dne vzpomenete na sebemenší detail, zapište jej. Pokud si sen nepamatujete napište frázi „žádné vzpomínky na sny“ i toto prohlášení může nastartovat častější snění.

Zapomeňte na snáře

Přestaňte používat snáře a jen věnujte pozornost prvkům prekognitivního snu. Většinou budou tyto detaily jasnou symbolikou. Přemýšlejte nad tím, co jste ve snu viděli a tyto vjemy přiřaďte k událostem ve vašem životě. Časem si tuto činnost podmaníte a bude vám jasné, co vám sny chtějí říci.

Jednoduché detaily

Věnujte také pozornost jednoduchým detailům. I když se vám budou zdát tyto prvky jako nepodstatné, ve skutečnosti mohou mít daleko větší význam. Zaměřte se na detaily a lépe odhalíte podstatu snu.

Mnoho lidí tvrdí, že je jejich sny varovaly před tím, že ve svém životě potřebují udělat změnu. Prekognitivní sny se právě považují za ty, které předpovídají budoucnost.

Sdílet: