14 potravin, které přirozeně odstraňují toxiny z těla

Rate this post

Vyloučení nebo odstranění toxinů z těla je důležité, abyste udrželi své tělo v kondici a abyste zůstali zdraví. Tělo často čelí toxinům v důsledku nezdravého životního stylu, nebo v důsledku konzumace špatných potravin. Navíc, toxiny také často vstupují do těla špatnými návyky, jako je konzumace alkoholu a kouření.

Tyto toxické látky mohou poškozovat měkké orgány v těle. Kromě toho může toxin oslabit imunitní systém. Tím, že odstraníme toxiny z těla, učiníme z něj silné a zdravé tělo se silným metabolismem, které odolá náporům na imunitu.

14 potravin, které přirozeně odstraňují toxiny z těla

 1. Okurka: tato zelenina pomáhá vyplavit toxiny a alkalizovat tělo a přitom dodává silný živinový úder.
 2. Česnek: stimuluje játra, aby podpořil výrobu detoxikačních enzymů.
 3. Brokolice: dodává velkou dávku vitamínů, zatímco neutralizuje a odstraňuje toxiny.
 4. Čočka: extrémně bohatá na vlákninu. Čočka pomáhá při odstraňování toxinů, snižuje hladinu cholesterolu a zvyšuje hladinu cukru v krvi.
 5. Řepa zelená: je nabitá antioxidanty a živinami obsahujícími síru (bez síry, tělo nemůže správně detoxikovat látky jako jsou, toxiny a těžké kovy), zelené listy také obsahují fytonutrienty nazývané glukosinoláty, které napomáhají k aktivaci a regulaci detoxikačních enzymů.
 6. Slunečnicová semena: tyto malé slunečnicové semínka jsou nejen vysokým obsahem selenu a vitamínu E, ale také pomáhají játrovým detoxikačním schopnostem a zabraňují tvorbě cholesterolu v krvi a tepnách. Ujistěte se, že zvolíte organické látky, protože jejich vysoký obsah tuku a oleje jim umožní snadno absorbovat chemikálie používané ve výrobním procesu.
 7. Vlašské ořechy: nadopujte tělo zdravými omega-3 oleji, které napomáhají detoxikaci.
 8. Kurkuma: stimuluje funkci jater.
 9. Červená paprika: pokud jde o čištění, vitamín C je jeden z nejlepších vitamínu pro udržení čistoty v těle, protože přeměňuje toxiny na strávitelný materiál. Jedna červená paprika obsahuje asi 3krát více vitaminu C než pomeranč.
 10. Citrusové plody.
 11. Grapefruit: vyloženě grapefruit sníží hladinu cholesterolu, zabraňuje tvorbě ledvinových kamenů a pomáhá trávicímu systému, který ho odlišuje od ostatních citrusových plodů.
 12. Řeřicha: uchovává volné radikály od buněk, napájí čistící enzymy v játrech a je přírodní diuretikum.
 13. Fazole Mungo: používané ayurvédskými lékaři po tisíce let, tato snadno stravitelná fazole absorbuje toxické zbytky ze střevních stěn.
 14. Artyčoky: plné cynarinu, který zvyšuje produkci žluči a podporuje zdravé trávení.

Sdílet: