VIDEO: Zachytila NASA na planetce Eros „starověký těžební stroj“?

4/5 - (4 votes)

Planetka 433 Eros je jedním z nejpodivnějších a nejkontroverznějších objektů za poslední roky. Může za to jak její podivný tvar, tak záhadné objevy, které byly na jejím povrchu nalezeny.

Planetku objevili astronomové Carl Gustav Witt a Auguste Charlois v Německu před více než stoletím. Bylo to ale až v roce 2001, kdy ne jejím povrchu zakotvila kosmická sonda NEAR Shoemaker, americké vesmírné agentury NASA.

Vesmírná sonda tehdy pořídila 160 000 snímků a identifikovala nejméně 100 000 kráterů. Odbornici takto zjistili, že planetka je skutečně pevným objektem, a ne hromadou trosek, jak se původně věřilo. Tímto započaly vědecké studie, zejména pak výpočet pravděpodobnosti střetu se Zemí.

Když se ale odvrátíme od skutečností, které nám jsou již známe, najdeme napříč internetem i poznatky uživatelů, kteří si na fotografiích všimli jistých anomálií, které NASA zcela ignoruje. Příkladem je následující fotografie, kterou sonda zachytila 1. května 2000 z orbity planetky. Ačkoliv NASA ujišťuje veřejnost, že nejde o nic jiného než o kameny, morfologie objektu vykazuje, že nejde o přírodní strukturu. Nebo snad příroda dokáže vytvořit dokonale pravoúhlý „kámen“ o průměru 45 metrů?

Starý důlní stroj

Mnohé důvody vedly nespočet teoretiků k analýze fotografií. Následně dospěli k závěrům, které jsou sice překvapivé, ale mnohem pravděpodobnější než ty, které uvádí americká vesmírná agentura. Údajně by mohlo jít o starou důlní mašinérii, Tuto teorii podporují údaje shromážděné z planetky v roce 1988.

Podle dostupných informací obsahuje 433 Eros nejméně 20 miliard kilogramů hliníku a další druhy vzácných kovů jako je zlato a platina. Při znalosti těchto údajů je opravdu těžko uvěřitelné, že je na fotografii přírodní útvar.

Mohla mimozemská civilizace použít planetku k těžbě cenných kovů? A vezmeme-li v potaz myšlenky těžby ve vesmíru, je to i naše budoucnost? Směřuje naše civilizace stejnou cestou?

Zdroj: ms

Sdílet: