VIDEO: V Číně vytvořili nejvyšší umělý vodopád, přímo na stěně mrakodrapu

Rate this post

V čínském městě Kuej-jang překvapil majitel mrakodrapu místní obyvatele vskutku nečekaným úkazem. Na vrchu budovy, dírou mezi patry začalo protékat velké množství vody. Místní měli za to, že jde o zničené potrubí a únik vody, jenže spletli se. Majitel budovy jen chtěl mít vodopád na straně věže.

Mrakodrap o výšce necelých 125 metrů, překvapí své návštěvníky velkým vodopádem. Délka spádu je 106 metrů, vodopád stéká do nádrže, kde je voda vyhnána zpět nahoru.

Kan Kan News uvedl, že vodopád vyvolal značné diskuze mezi místními, protože elektřina potřebná k napájení čtyř čerpadel stojí zhruba 2600 korun za hodinu.  Ředitel budovy se ohrazuje argumenty, že vodopád bude spuštěn vždy jen při zvláštních příležitostech a bude využívat jen recyklovanou vodu z kohoutku nebo deště.

Mrakodrap se stal okamžitě vyhledávanou turistickou atrakcí, nejprve ale vyděsil mnoho lidí. „Lidé z jihozápadní části města, telefonovali do zpráv a novin, aby oznámili masivní unik vody z jedné z výškových budov. Netušili, že šlo o vodopád. Když reportéři dorazili, uvědomili si že jen majitel věže vybudoval po její straně vodopád.“ Uvedl the Times of the U.K.

Sdílet: