VIDEO: Sběratele v noci straší břichomluvecká loutka z koncentračního tábora

Pan Fritz, břichomluvecká loutka, se dostal do rukou sběratele podivuhodných předmětů. Ten si všiml, že každou noc se dvířka na vitríně s loutkou nevysvětlitelně otevřou. Před skleněnou vitrínu proto namontoval GoPro kameru. Po dvou večerech zjistil, že loutka pohybuje ústy a očima ve chvíli, kdy se dvířka otevírají, což ho pořádně vyděsilo.

Osmačtyřicetiletý sběratel divných předmětů Michael Diamond se dostal k břichomluvecké loutce ze 40. let 20. století, kterou vyrobil americký válečný vězeň zajatý v Polsku, kde skončil v koncentračním táboře. Loutce dal jméno Pan Fritz. Diamond ji umístil do prosklené vitríny, ale po čase si všiml, že se v noci z ničeho nic otevírají dvířka. Díky GoPro kameře zjistil, že Pán Fritz je zdrojem paranormálních aktivit. Když se totiž dvířka otevírají, loutka hýbe očima a ústy.

Michaela to znepokojilo tak moc, až skříňku omotal řetězy a hodil na ni přikrývku. “Oči blikaly a ústa se mírně pohybovaly nahoru a dolů,” popsal záhadnou aktivitu Angličan. Přesto se rozhodl, že si loutku nechá. “Mám před ní obrovský respekt, neumím si to vysvětlit,” dodal sběratel. Netuší, jak k zvláštním pohybům pana Fritze dochází. V místnosti totiž nejsou žádná okna, takže v ní nemůže být průvan, v jehož důsledku by se skříňka mohla otevřít.

Sdílet:
Loading...