VIDEO: Prožijte zkázu Pompejí v ohromující animaci

Rate this post

Zničení Pompejí, ke kterému došlo v roce 79 n.l., je nesmírně důležitou historickou událostí. Erupce Vesuvu pohřbila krásu skutečného římského života. Animace „Den v Pompejích“ tuto událost mimořádným způsobem rekonstruuje.

Sopečný popel z erupce sopky Vesuv 24. srpna roku 79 pokrýval to nejdůležitější v Pompejích – lázně, domy, nářadí a další zboží (včetně spousty lahví vína), fresky, obrazy, amfiteátr, akvadukt atd.

Když byly na konci 16. století Pompeje znovu objeveny, historici věděli, že zříceniny zachované pod vrstvou popela byly nejcennějším zdrojem informací o tom, jaký byl život na tomto místě během římské říše. Výstava „Den v Pompejích“, která se konala v Melbourne Museum v roce 2009, poskytla více než 330 000 návštěvníků možnost prožít život v Pompejích ještě hlouběji.

V rámci obdivování výstavy se návštěvníci mohli těšit na 3D kino, které promítalo animovanou rekonstrukci zničení tohoto starobylého města. Dnes se na video můžete podívat i vy a prožít tak poslední hodiny před zkázou Pompejí.

Sdílet: