VIDEO: Prohlédněte si hrůzostrašný dům čarodějnic ze Salemu

4.5/5 - (2 votes)

Dům legendárního případu čarodějnic ze Salemu, je jedinou stále stojící stavbou s přímými vazbami na čarodějnictví. Celý případ nahání husí kůži i po letech. A vy si můžete prohlédnout centrum veškerého dění z pohodlí domova, díky virtuální video-prohlídce.

Během 16. století byla víra v nadpřirozeno a spojitost s ďáblem, který dokázal určitou sortu lidí obohatit o nadpřirozené schopnosti, na nejvyšší úrovni. Když žena dokázala něco neuvěřitelného, nebo byla až nepřirozeně krásna, lidé ji okamžitě ocejchovali jako čarodějnici, která se zaprodala ďáblu. Od té doby jsme naštěstí ale urazili dalekou cestu. Fascinace magií, okultismem a čarodějnictvím však přetrvává dodnes.

Salemský proces byl jeden z mála případů inkvizičního stíhání čarodějnic v Americe. Celkem zemřelo 20 lidí, než byl v této neuvěřitelně puritánské, izolované komunitě v Massachusetts obnoven pořádek a došlo k zastavení fanatického výkladu práva. Proces proběhl v roce 1692 ve městě Salem (stát Massachusetts) mezi evropskými imigranty, kteří byli ovlivněni dobovými mýty a kulturou. Aféře předcházela dlouhá chladná zima, epidemie pravých neštovic a ergotismu, pravděpodobně proto se začal rychle šířit názor, že město ovládla skupina čarodějnic za účelem zkázy církve a poškození místních obyvatel.

Dům, který uvidíte patřil hlavnímu soudci, který nevinné lidi posílal na smrti za údajné čarodějnictví. Jde o jedinou stavbu, která je přímo spojená se soudními procesy v Salemu z roku 1692. V domě se mimo jiné nacházejí i zabavené předměty z případů.

Sdílet: