VIDEO: Opuštěný Boeing 737 uprostřed vápencového lomu, je letitou záhadou

3/5 - (2 votes)

Opuštěný Boeing 737 je jednou z nejznámějších turistických atrakcí na Bali. Příběh opuštěného letadla je o to zajímavější, že nikdo netuší, jak se do vápencového dolu dostalo. Okolní obyvatelé se domnívají, že jde o nedokončené dílo místního podnikatele, který si chtěl otevřít neobvyklou restauraci a zkrátka mu došli finance. Ovšem jak se letadlo do lomu dostalo, je letitou záhadou.

Jak už bylo řečeno, letadlo se nacházelo ve vápencovém lomu poblíž dálnice Raya Nusa Dua Selatan. Jen kousek od oblíbené pláže Pandawa. O místě, kde se letadlo nachází, koluje mnoho teorií. Jednou z nejvíce omílaných je ta o bohatém podnikateli, který zde letadlo instaloval záměrně. Chtěl z jeho interiéru a okolí vybudovat restauraci. Nicméně mu došly prostředky a práci jednoduše nedokončil.

V průběhu let vzbudil opuštěný Boeing 737 zájem spousty turistů, kteří na své dovolené chtěli zažít něco neobvyklého. Přímo k letounu se ale nedostali, je totiž oplocené a turisté jej mohou sledovat pouze z nedaleké vyhlídky.

Kdo by se však chtěl do opuštěného Boeingu podívat, může se vydat o kus dál. Kupodivu je totiž na Bali i jiný uvízlý vrak letadla, který je volně dostupný k probádání. Letoun se nachází vedle pobočky Dunkin Donuts, kde je od roku 2007. I v tomto případě hovoří místní o letadle jako o plánované restauraci. Namísto toho se v roce 2018 proměnil vrak v turistickou atrakci, která je volně dostupná všem zájemcům.

Vy ale máte dnes jedinečnou možnost si první zmíněny Boeing prohlédnout přímo z pohodlí domova, a to díky následujícímu videu.

Zdroj: tpd

Sdílet: