VIDEO: Objevte Ztracený svět na Zemi a jeden z nejúžasnějších vrcholů naší planety

4.5/5 - (2 votes)

Hora Pico Cão Grande v africkém ostrovním státě Svatý Tomáš a Princův ostrov, je skutečným důkazem mimořádné krásy a složitosti našeho přírodního světa. Její geologický původ, ikonická silueta, biologická rozmanitost a přitažlivost pro dobrodruhy, to vše přispívá k její unikátnosti.

Domovem hory je Svatý Tomáš a Princův ostrov, malý ostrovní stát u západního pobřeží Afriky, kde se mluví portugalsky a je domovem pouhých 220 000 lití. Jak se můžete sami přesvědčit v následujícím videu, jde o pravdu o nádherný kus Země, který připomíná Zapomenutý svět.

Pico Cão Grande je geologickou raritou, která vznikla během dávné vulkanické historie ostrova. Vertikální podoba vrcholu se nepodobá ničemu jinému na této planetě. Je také lákadlem pro geology a výzkumníky, protože nabízí pohled do bouřlivé minulosti ostrova a síly naší matky přírody, která útvar vytvářela.

Úžasná silueta hory se tyčí nádherných 370 metrů nad korunami deštného pralesa. Naprosto dominuje panoramatu a uchvacuje všechny, kteří na něj hledí. Ostrý kontrast mezi bujnou zelní okolní džungle a strmými kolmými stěnami skalního útvaru vytváří surrealistický pohled jakoby vystřižený ze stránek fantasy románu.

Sdílet: