VIDEO: nejpodivnější objevené předměty, které vyvrací historii

5/5 - (1 vote)

Různě po světě bylo objeveno mnoho artefaktů a míst, které popírají dosavadní znalosti historie. Některé dokonce předcházejí svou dobu. Proto vzniklo mnoho teorií o tom, že lidstvo bylo v historii navštěvováno mimozemskými, inteligentními bytostmi. Dnes si prohlédneme artefakty, které mnohým pomotaly hlavu.

Gigantické koule Kostariky

Společnost United Fruit Company je spojována především s ovocem. Ve 30. letech ale učinili významný objev, když v Kostarice narazili na gigantické a naprosto dokonalé koule. Mnozí se domnívají, že jde o pozůstatky starých civilizací.

Genetický disk

Záhadný kamenný disk ilustruje vývoj lidského plodu. Na tom by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby ovšem disk nebyl starý více než 6000 let. Jak mohli tehdy lidé bez ultrazvuku znát vývoj plodu? Navíc byl disk vyroben z velmi tvrdé horniny. Genetický disk popletl hlavu nejednomu odborníkovi, byl objeven v Kolumbii.

Aztécká píšťala smrti

Píšťaly smrti byly objeveny v aztéckém chrámu, zasvěcenému bohu větru. Nejprve byly předměty ve tvaru lidské lebky považovány za ozdoby. O několik let později archeologové zjistili, že nejen vypadají strašidelně, ale také vydávají strašidelný zvuk.

Bagdádská baterie

Bagdádská baterie je označení předmětu, který byl objeven roku 1936 v lokalitě Khujut Rabuah v Iráku. Jde o skutečnou záhadu starověku, která naznačuje, že už tehdy byli lidé schopni vytvořit věc, která předčí dobu. Účel předmětu je nejasný. König přišel s hypotézou, že šlo o galvanický článek: pokusy prokázaly, že když se nádoba naplní kyselou tekutinou, např. citronovou šťávou nebo vinným octem, dojde k elektrolýze a baterie vyrobí napětí okolo dvou voltů.

Křišťálové lebky

Křišťálové lebky nejsou jen předmětem známé série filmu Indiana Jonese. Ve skutečnosti jde o skutečně legendární artefakty. Jejích údajní nálezci tvrdí, že jde o pozůstatky předkolumbovských civilizací Střední Ameriky. Kolem křišťálových lebek existují různé legendy ohledně jejich paranormálních vlastností či původu.

Voynichův rukopis

Asi žádný artefakt není tak záhadný jako právě Voynichův rukopis. Jde o záhadně ilustrovanou knihu v neznámém jazyce, sepsána neznámým písmem. Podle radiokarbonové datace byl rukopis sepsán mezi lety 1404 – 1438. Rukopis má dokonce souvislost i s českým prostředím, prvními známými vlastníky byli učenci z Prahy. Není také vyloučeno, že tu byl i sepsán.

Další podivné artefakty popisuje následující video

Sdílet: