VIDEO: Češi postavili pro japonský LEGOLAND největší třešňový strom z 880 000 kostiček

Sakura patří k symbolům Japonska. Symbolizuje pomíjivost života. A když na jaře rozkvetou sady, celého Japonska se zmocní šílenství. Nebývale krásný strom se objevil i v LEGOLANDu ve městě Nagoja. Příznivce sakur bude těšit opravdu dlouho, protože jeho květy jen tak neopadají. Jsou totiž z LEGO kostek. Ostatně jako celý strom.

Poměrně nová instalace v LEGOLANDu japonského města Nagoja se zapsala do Guinnessovy knihy rekordů, jako největší Lego socha svého druhu. Po více než 6 700 hodinách tvrdé práce byl strom z 880 000 kostiček hotov. Sakura váží neuvěřitelných 3 333 kilo a do Japonska byla dopravena po částech. Když ale nebyla postavena v Japonsku, tak kde? Budete se divit!

Když se podíváte na následující video, velmi rychle zjistíte, že tato nádherná socha je výsledkem českých stavitelů z LEGO továrny Kladno. Ne nadarmo se říká zlaté české ručičky a tato 4metrová sakura je toho důkazem. Poté co ji zaměstnanci kladenské továrny postavili, byla rozebrána na několik části a odeslána do Japonska.

Sdílet:
Loading...