„Biblické UFO“ zobrazené na obraze Ukřižování Krista z roku 1350

5/5 - (1 vote)

Malíř z konce středověku vyobrazil na díle s náboženskou tématikou nakreslil něco, nad čím zůstává rozum stát i dnešním expertům. Pokud nejsou milovníci umění (nebo odborníci) velmi zaslepeni krásou fresky, uznají, že podivuhodné předměty jsou vlastně jakési kosmické lodě s aerodynamickým tvarem. Na co chtěl neznámý malíř tímto poukázat?

V západním Kosovu, nedaleko města Peć stojí tajemný středověký klášter Visoki Dečani. Neznámý autor nádherných nástěnných maleb zde zachycuje biblický příběh Ježíše i jeho ukřižování. A právě freska ukřižování je pro laiky i odborníky velmi tajuplná. V rozích této fresky se totiž nad ukřižovaným Ježíšem vznášejí dva létající objekty s lidskou postavou uvnitř.

Podle oficiální verze obraz představuje Měsíc a Slunce. Na druhou stranu v křesťanském náboženství jde jen o dva předměty, není proto jasné, proč na obraze dostali „lidskou“ podobu. Vědci bohužel nejsou nakloněni studiu takových UFO na starověkých freskách, basreliéfech, ikonách, knižních ilustracích nebo jiných historických artefaktech.

Samozřejmě vše se dá vysvětlit například vynalézavostí umělce, který si Slunce a Měsíc vykládal po svém. Jenže to je vysvětlení této doby plené vědců, skeptiků a konspiračních teoretiků. Ve dnech vzniku malby nebyla podstata UFO nijak zpochybňována. Snažil se nám tedy umělec něco sdělit?

Sdílet: