Započalo nejrozsáhlejší vyhledávání mimozemských civilizací.

Brzy zjistíme, zda v naší galaxii existuje inteligentní cizí život. V posledních desetiletích myšlenka, že život existuje i jinde v naší galaxii, vzbudil zájmy astronomů po celém světě.Mléčná dráha má průměr mezi 100 000 a 180 000 světelnými roky a odborníci odhadují, že obsahuje až 400 milionů hvězd. Podle výpočtu astronomové dále odhadují, že naše galaxie obsahuje asi 100 miliard planet.

V tuto chvíli se rozjíždí nový projekt tzv. Breakingthrough Listen, díky němuž se zahájil rozsáhlý průzkum, jež má za úkol vyhledat cizí život ve vesmíru. Astronomové plánují používat rádiový dalekohled Parkes v novém jižním Walesu, aby probádali miliony hvězd v naší galaxii a hledali znamení, přesněji signály inteligentních cizích civilizací. Podle zpráv nedávný upgrade teleskopu umožní astronomům zaznamenat nebývalé údaje v obrovských oblastech oblohy.

Rádiový dalekohled Parkes v novém Jižním Walesu byl nedávno vybaven třemi novými trámy, což znamená, že dalekohled Parkes má schopnost zachytit VŠECHNY galaktické letadla, které jsou viditelné z Nového Jižního Walesu v Austrálii.

Jedná se o jedno z nejsilnějších hledání mimozemského života, jaký se kdy uskutečnil. Díky modernizaci dalekohledu Parkes bude projekt Breakthrough Listen schopen zpracovat 130 gigabitů dat za sekundu. Kromě toho každý z 13 paprsků naskenuje více než 100 milionů rozhlasových kanálů.

Sdílet: