Virgin Galactic otevřel první letištní budovu pro pravidelné lety do vesmírů

Vypadá to, že vesmírná turistika se pomalu ale jistě začíná stávat realitou. Skvěle se na ní připravuje soukromá společnost Virgin Galactic, která se zabývá prodejem a realizací krátkých letů do vesmíru na oběžnou dráhu naší Země. A právě tato společnost otevřela vůbec první letištní salónek, ze kterého budou lidé v blízké budoucnosti odlítat pravidelnými linkami do vesmíru.

Virgin Glactic se k tomuto dni zavázala 650 zákazníkům, kteří si již za let do vesmíru zaplatili, a to nemalou částku. Majitel společnosti, miliardář Richard Branson, se proto rozhodl vybudovat hluboko v poušti Nového Mexika dvoupatrovou budovu s názvem Gateway to Space, která rozšířila komplex zvaný Spaceport America.

Budova by měla uspokojit potřeby samotných zákazníků a jejich rodin, které se mohou účastnit startu. Komfortní zóny jsou ale také připraveny pro zaměstnance. V prvním patře zvaném Gaia se mohou cestující připravit na odlet a odpočinout si po návratu. Interiér je tvořen přírodními materiály, dřevěným nábytkem a designovými sedačkami. Pasažéři si zde budou moci například vychutnat snídani se samotnými piloty.

Letištní salónek v prvním patře Gaia. Zdroj: Virgin Galactic

Druhé patro zvané Cirrus se vyznačuje vzdušností a velkorysými prostory. S prvním patrem jej pojí dvoupodlažní atrium. Patro poslouží jako řídící místnost, kde budou hlavně dispečeři, jež budou mít na starost celý let. Nová letištní budova sloužící pro vesmírný turismus je dílem londýnského architektonického studia Viewport Studio.

Interaktivní podlaha vstupní haly. Zdroj: Virgin Galactic
Druhé podlaží s řídícím centrem. Zdroj: Virgin Galactic
Společenská místnost v prvním patře. Zdroj: Virgin Galactic

Zdroj: Futurism.com

Sdílet:
Loading...