VIDEO: Piloti letadla pozorovali dva svítící objekty nad Kanadou

5/5 - (1 vote)

K zajímavému incidentu došlo během charterového letu, kdy piloti letadla zahlédli dva svítící objekty, popsané jako „dvě tančící světla“. K pozorování došlo nad městem Yellowknife v Kanadě kolem 23.15. Zatím nikdo netuší, o jaké objekty šlo, radary totiž nic nezaznamenaly.

Na audiozáznamu, který je součástí videa níže, je slyšet, jak piloti hovoří s řídící letovou věží. „Vidíme tady dvě tančící světla.“ Zní z reproduktorů, když se letadlo blíží k letišti. Náhle se světla přesunula z východu na severozápad města. Dispečer z řídící věže však hlásí, že na radaru nic nevidí a že na obloze žádné další objekty nejsou.

Incident byl nahlášen pomocí protokolu CIRVIS (COmmunication Instructions for Reporting Vital Inteligence Sightings), které používají piloti k hlášení pozorování neidentifikovaných létajících objektů (UFO) nebo nepřátelských letadel.

Zatím neexistuje žádné vysvětlení

Ačkoliv neexistuje jasné vysvětlení toho, co kanadská severní posádka viděla, zpráva a zvukový záznam, přidaly patřičný náboj do současné debaty o pozorování UFO a jejich pravosti. Ať už jde o meteorit, raketu nebo UFO, incident vzbudil zájem široké veřejnosti.

Sdílet: