Vesmírný vědec tvrdí, že ví, kde žijí mimozemšťané

5/5 - (1 vote)

Bývalý americký astrofyzik Benjamin Zuckerman věří, že malé, husté hvězdy, nazývané bílí trpaslíci, by mohly ukrývat vyspělé civilizace. V článku publikovaném deníkem Universe Today, tvrdil, že nedávná vylepšení technologií dalekohledu nám mohou pomoci odhalit mimozemské „základny“.

Kontroverzní teorie profesora Zuckermana předpokládá existenci Dysonovy koule, kterou odborníci hledali desítky let. Jde o teoretické struktury, které by mohli mimozemšťané postavit kolem hvězdy, aby sbírali její energii. Samozřejmě Dysonova koule nebyla nikdy nalezena a neexistují ani důkazy její existence.

Pokud by však existovaly, jednalo by se o charakteristický znak inteligentní civilizace schopné využít zdroje planetárního systému. Zuckerman, který publikoval stovky vědeckých článků a knih věří, že trpaslíci představují naši nejlepší šanci, jak takovou civilizaci najít.

Bílí trpaslíci jsou v naši galaxii takřka všudypřítomní. Vydávají hodně tepla, a to by mohlo být absorbováno právě strukturou Dysonovy koule a pohánět mimozemskou civilizaci, tvrdí vědec. Astronom dále tvrdí, že infračervená data shromážděná satelity být skenována na známky mimozemského života. Ve své studii napsal:

„Byla vyslovena hypotéza, že pokročilé technologické civilizace vybudují gigantické vesmírné kolonie a podpůrné infrastruktury, které budou obíhat kolem svých domovských hvězd. S nedávnými satelitními daty… je nyní možné začít pozorováním omezovat frekvenci takových vesmírných civilizací v naší galaxii.“

Sdílet: