Vesmírný Halloween: NASA zveřejnila děsivou fotografii Slunce, vypadá jako vyřezaná dýně

NASA zveřejnila fotografii, na níž Slunce vypadá skoro jako vyřezaná dýně se světlem uvnitř. Může to vypadat, že vesmír nám na Halloween přichystal tematický obraz. Ne že by obrovská ohnivá hvězda nebyla dostatečně děsivá, ale s dvěma očima a zlověstným úsměvem vzbuzuje ještě větší respekt. Pravda je však samozřejmě jinde.

Vědci v NASA Solar Dynamics Observatory soustavně pozorují Slunce několika kamerami a teleskopy, aby zachytili každou potenciálně důležitou událost, která se v jeho okolí odehraje. Tento úkaz vyfotili již v říjnu roku 2014. Nejde však o žádný výjimečný stav. Aktivita na povrchu Slunce se neustále mění a tím se mění i tepelná mapa, kterou touto aktivitou vytváří.

Oficiální stanovisko NASA k celému úkazu bere téměř všechno kouzlo: “Na povrchu Slunce jsou oblasti a regiony, ve kterých je tepelná aktivita silnější než v jiných. Tato místa proto produkují více energie a tím i světla. Jsou to ukazatele intenzivních a komplexních magnetických polí, které se vznášejí ve sluneční atmosféře. “

V případě, že si chcete plochu svého počítače nebo tapetu telefonu zkrášlit touto parádou, fotografie slunečního “světlonoše” si můžete ve vysokém rozlišení a více barvách stáhnout přímo na webu NASA.

Pokud vás fascinují zajímavé úkazy na obloze, zaznamenejte si do kalendáře 26. květen 2021. Tehdy se dočkáme dalšího superměsíce, který jsme mohli vidět například v březnu. Bohužel, nad evropskou oblohou bude jen velmi těžko viditelný a mnohem více si ho užijí obyvatelé Austrálie, Jižní Ameriky, Asie a západu USA. Malou náplastí nám může být skutečnost, že NASA určitě opět přijde s kvalitními detailními záběry. Samozřejmě, za předpokladu, že bude příznivé počasí.

Zdroj: LadBible.com

Sdílet:
Loading...