Vědci tvrdí, že starověké technologické druhy mohly na Zemi žít dříve než lidé

4/5 - (1 vote)

Rané domorodé technologické druhy mohly vzniknout na starověké Zemi nebo jiné planetě. Například na Venuši nebo na starověkém Marsu. Jeden vědec poukazuje na zajímavý fakt. Eroze a pohyb tektonických desek mohly vymazat jakékoliv důkazy o jejich existenci.

Jednou z nejčastějších otázek, kterou si lidé pokládají, je ta, zda jsme ve vesmíru jediní? Je náš druh prvním a jediným druhem ve vesmíru? Nebo existuje možnost, že život existoval, nebo stále existuje, někde jinde ve vesmíru, možná někde v naší vlastní sluneční soustavě?

Starověké technologické civilizace

Současné vesmírné mise se snaží najít známky života v naší sluneční soustavě, ale mohou tyto mise najít i stopy existence technologických civilizací, které v naší soustavě mohly existovat ještě dříve než ta naše? Podle Jasona Wrighta, docenta astrofyziky a astronomie na Pensylvánské státní univerzitě, je odpověď jasná.

Profesor Wright tvrdí, že „technologicky“ vyspělé mimozemské civilizace mohly kdysi žit na jedné z planet naší sluneční soustavy, a nakonec beze stopy zmizet. Ve studii nazvané „Dřívější původní technologické druhy“ profesor Wright navrhuje, že starověcí mimozemšťané mohli dokonce žít na Marsu, Venuši nebo Zemi.

Vědecký článek, který byl publikován na arXiv, uvádí: „Dřívější technologický druh mohl vzniknout na starověké Zemi nebo jiném tělese, jako je Venuše nebo Mars. Pokud však tyto vyspělé civilizace existovaly, většina důkazů o jejich existenci již pravděpodobně zmizela.

Jason

Dávní mimozemšťané na Zemi

Pokud by starověcí mimozemšťané obývali Zemi v dávné minulosti, vyvstala by jistě otázka, v jak dávné minulosti? Jak dlouho mohl takový druh existovat? Složitý život je na Zemi běžný od kambrické „exploze“, asi před 540 miliony let. Předtím fosilní záznamy obsahovaly pouze mnohem jednodušší organismy, jako jsou jednobuněčné druhy a jejich kolonie. Proto by se dalo očekávat, že žádný předchozí inteligentní druh nebude starší než tato událost.

Jak odborník zdůrazňuje, pokud mimozemšťané existovali v dávné minulosti na Venuši, důkazy o jejich civilizaci už mohly být vymazány. Stejně jako na Zemi, kde eroze a pohyb tektonických desek udělaly své.

„Dá se očekávat, že všechny zbývající domorodé technosignatury budou extrémně staré, což by omezilo místa, kde by se ještě mohly nacházet na povrchy Marsu a Měsíce nebo vnější sluneční soustavu. Pokud jsou na zemi stopy vyspělých mimozemských civilizací, důkazy o jejich existenci se s největší pravděpodobností nacházejí pod zemí.“ Uvádí profesor.

Mars, jako pravděpodobné místo k nalezení dávných mimozemšťanů

Profesor Wright se domnívá, že v naší současné době může rostoucí pole vesmírné archeologie jednoho dne pomoci odhalit důkazy o starověkých mimozemšťanech. Mars je nepravděpodobnějším místem k nalezení dávných mimozemšťanů.

Jak zdůrazňuje profesor Wright, starověký Mars měl pravděpodobně na povrchu kapalnou vodu a byl obyvatelný. Z toho důvodu je často považován za nejpravděpodobnější místo k nalezení důkazů o mimozemském životě ve Sluneční soustavě. Po Zemi je to také možná nejpravděpodobnější lokace dřívějších původních technologických druhů. Výsledky výzkumu byly publikované v International Journal of Astrobiology.

Sdílet: