Už za dva roky se otevře první vesmírný hotel Aurora

Společnost Orion Span, která už v minulém roce představila svůj ambiciózní plán na výstavbu vesmírného hotelu Aurora, již hledá pro svůj projekt investory. Představitelé společnosti se za žádnou cenu nechtějí vzdát a tvrdí, že svůj slib o zprovoznění hotelu do roku 2021 dodrží a jejich plán rozhodně nezůstane jen na papíře.

Společnost Orion Span, která sídlí v americkém Houstonu na svých stránkách už přijímá rezervace k pobytu. Pokud byste však měli o nevšední ubytování zájem, připravte se, že cena odpovídá umístění hotelu. Za dvanáctidenní pobyt zájemci zaplatí 9,5 miliónu dolarů, tedy 197 miliónů korun. Pokud půjde vše podle plánu a projekt získá své investory, bude hotel na oběžnou dráhu vypuštěn koncem roku 2021 a jak uvádí generální ředitel společnosti Orion Space, Frank Bunger „počátkem roku 2022 pak bude náš hotel hostit turisty, astronauty a výzkumné pracovníky.“

Jak bude hotel vypadat?

Jak můžete vidět na fotografiích a ve videu, základem budoucího hotelu je tubus o rozměrech 10,5 x 4,3 metrů. Nejprve bude na oběžné dráze jeden tubus a později se k němu napojí další. Interiér by pak měl být podobný těm, které mají soukromá trysková letadla. Na palubu hotelu by se měli vejít 4 hosté a dva členové posádky.

Zájemci o ubytování pak budou muset před cestou na oběžnou dráhu absolvovat několikaměsíční výcvik, který bude srovnatelný s výcvikem pro cestovatele na stanici ISS. Hotel Aurora pak bude kotvit na nízké oběžné dráze ve výšce zhruba 322 km. Naší planetu oběhne za zhruba 1,5 hodiny.

Zdroj: CNN.com

Sdílet:
Loading...