Unikátní časosběrné video Země z vesmírné stanice vám vyrazí dech

Mezinárodní vesmírná stanice (ISS) se po oběžné dráze naší planety plaví již více než 18 let. Za ten čas se na ní vystřídalo několik posádek a je důležitým zdrojem pochopení všeho, co se ve vesmíru kolem Země děje. Kromě toho ale nabízí i další vzácné informace.

Jelikož ISS rotuje kolem naší planety, pravidelně zhotovuje i její nádherné fotografie či videa, které následně posílá na pozemské stanice a do výzkumných vesmírných středisek. Díky nim, tak i běžní smrtelníci, kterým se do vesmíru zřejmě nikdy nepodaří dostat, mají možnost vidět krásy nejen okolního vesmírného prostoru, ale zejména našeho domova, planety Země.

Nicméně, než vesmírná agentura NASA zpřístupní pořízené fotografie ve vysokém rozlišení zdarma na internetu, určitou dobu to trvá. Ani to však nebrání nadšencům vesmíru si na ně počkat a následně je sdílet na sociálních sítích a dalších místech internetu.

Potenciál nádherných fotek, pořízených ve vesmíru si však trošku z jiného úhlu pohledu uvědomil i nadšenec Bruce W. Jerry Jr. Ten se rozhodl, že online dostupné fotky a krátké video sekvence uspořádá tak, aby vytvořily několikaminutový dech beroucí dokument, který divákům poskytne náhled na to, jak naše Země vypadá z vesmíru a jak ji vidí astronauti na ISS.

Sdílet:
Loading...