UFO to nakonec nebylo, ale nápad na takový letoun se zrodil jak ?

Tajemný “neidentifikovatelný létající objekt” ve tvaru trojúhelníku je možná jedním z nejznámějších UFO objektů. V současné době ale všechny důkazy podporují názor, že záhadný objekt, který vyvolal značné diskuze, není nic jiného, něž špionážní letoun patřící vládě Spojených států.

UFO ve tvaru trojúhelníku bylo zaznamenáno řidičem, který se vracel z práce domů. Video nahrál na svůj mobilní telefon a okamžitě se stalo senzací internetu. Šlo o jedno z nejlepších pozorování tajemného létajícího objektu. Na videu jde vidět, jak zvláštně osvětlený objekt létá po obloze. Během několika dnů nasbíralo video tisíce reakcí.

„Vypadá to jako letadlo TR-3B akorát s kruhy v každém rohu, jestli je to vůbec možné,“ napsal jeden uživatel pod video. Tento komentář podporovalo mnoho dalších uživatelů. Dokonce se mezi nimi našel jeden, který tvrdí, že pomáhal kdysi stavět podobné letouny a to na „tajné vládní základně v šedesátých letech.“

Mnoho odborníků zkoumající tyto UFO úkazy bohužel taky došlo k závěru, že záhadným objektem byl letoun TR-3 Black Manta, což je sledovací letoun vzdušných sil Spojených Států, které dle spekulací bylo vyvinuto v rámci „Black projektu . Jediné důkazy týkající se letounu, jsou založené z velké části na spekulacích a několika hlášeních. Ty obsahovaly informace o zvláštním letounu, které bylo vypozorováno nad údolím Antelope, což je oblast pouště v jižní Kalifornii. Tento úsek pouště přitahuje odjakživa nadšence, kteří se zajímají o nadpřirozené jevy stejně jako o fenomén UFO. Z velké části tento zájem vyvolává fakt, že v této oblasti se nachází i několik známých vojenských, výzkumných a zkušebních úseků, jako je Edwards Air Force Base  v Kalifornii a  Závod leteckých sil Spojených států 42 .

Několik ufologů tvrdí, že tento typ tajných letadel (TR-3 Black Manta) je výsledkem dlouhodobých výzkumů a reverzního inženýrství aplikovaného na mimozemských letounech, které zde na Zemi v minulosti přistály nebo havarovaly. Zvěsti naznačují, že TR-3 bylo považováno za podzvukové tajné špionážní letadlo s netradičním designem. Existuje několik hlášení o letounech trojúhelníkového tvaru, létajících v Rusku, Evropě a Austrálii. Experti fenoménu UFO, fanoušci, lovci i nadšenci tvrdí, že tyto informace nejsou nijak zvláštní a letoun je skutečně jen výsledkem obráceného inženýrství.