Tesla od Elona Muska právě proletěla kolem Marsu

Společnost SpaceX založená Elonem Muskem oznámila prostřednictvím sociálních médií, že Tesla Roadster, automobil vyslaný do vesmíru v únoru 2018, právě proletěl kolem Rudé planety.

7. února 2018 vypustila raketa SpaceX Falcon Heavy do vesmíru červený Tesla Roadster. Nejvýkonnější operační raketa na světě byla vypuštěna z vesmírného střediska na mysu Canaveral. Na palubě byl červený kabriolet od Elona Muska – Tesla Roadster. Za volantem seděl Starman – manekýn oblečený v montérkách, který vynesl auto do vesmíru.

Podle plánu mohla být raketa Falcon Heavy použita pro lety s posádkou a bez posádky na Měsíc a Mars. Analýzy ukazují, že Starman bude nejblíže Zemi v roce 2091. Bude létat několik stovek tisíc kilometrů od naší planety.

SpaceX nyní prostřednictvím sociálních médií informovala, že Tesla vypuštěná do vesmíru právě prošla kolem Marsu. Mělo by však být objasněno, co to znamená, že Muskovo auto bylo „blízko“ planety. SpaceX zdůrazňuje, že minimální vzdálenost mezi autem a Rudou planetou byla méně než sedm milionů kilometrů.

Vzhledem k tomu, že vozidlo bylo vysláno na oběžnou dráhu podobnou té, na které Mars obíhá kolem Slunce, přiblíží se auto k Rudé planetě více než jednou.

Sdílet:
Loading...