Tento týden bude na noční obloze viditelných 6 planet sluneční soustavy

Listopad si pro nás připravil nádherné překvapení, které potrvá celou noc. V tomto týdnu budeme mít možnost pozorovat hned sedm planet sluneční soustavy. Divadlo začíná západem slunce a končí jeho východem.

Hlavními hvězdami tohoto divadla bude Saturn a Jupiter, kteří se setkají po 20 letech. V tomto roce k sobě budou nejblíže od roku 1623. Neohroženě vypadá také Mars, protože 13. října dosáhl své opozice se sluncem, čímž je mnohem viditelnější. Je to téměř měsíc, ale stále můžeme rudou plantu vidět. Soutěží o titul druhé nejjasnější planety spolu s Jupiterem na západě.

Venuše je však předběhla na plné čáře a hned po Měsíci a slunci je nejasnějším objektem oblohy. Pokud ji však chcete spatřit musíte si počkat do časných ranních hodin. Venuši také doprovodí malý ale mocný Merkur, který bude blíže k obzoru.

Mezitím budou nad našimi hlavami Uran a Neptun, kteří ale bohužel nebudou viditelní pouhým okem. Pomocí dalekohledu ale maté slušnou šanci je spatřit. Ke sledování Saturnu budete rovněž potřebovat vizuální pomoc, odhalit ho můžete několik hodin po půlnoci.

Zdroj: NYP

Sdílet:
Loading...