Téma UFO už není konspirací, protože Pentagon potvrdil jejich existenci

Rate this post

Jakákoliv vyřčená nebo napsaná téze je konspirační a nevědecká podle toho, kdo ji vyjadřuje. To je základní fakt, nehledě na druh témat. Pokud méně známí vydavatelé zveřejní článek o tom, jak byl covid-19 vypuštěn z laboratoře, bude to hoax, pokud stejnou zprávu odvysílají v televizi, bude to pravda. Typickým příkladem je téma UFO.

Dříve bylo UFO záležitostí konspiračních teoretiků a podivínů. Ve spojitosti s UFO se často hovořilo o „létajících talířích“, rovněž se tento pojem často spojoval se studenou válkou a tím, co Sověti nazývali „dobytím vesmíru“.  Sověti ovládli oblohu a ve Spojených státech se mluvilo o létajících talířích a marťanech, tedy o tom, co dnes označujeme pojmy mimozemšťané a exobiologie.

Pozorování UFO se dnes již běžně objevuje v tajných souborech Pentagonu, také se stalo populární v oblastech pseudovědy a v rukou hlavních masmédií nepotřebuje toto téma žádné ověřovatele faktů, protože už přeci nejde o hoax.

Zkrátka fenomén UFO už není záležitostí konspiračních teorií. Nyní se na toto téma může bavit kdokoliv, aniž by byl obviněn z toho, že je šílenec. Největším posunem v této oblasti byl nejspíše článek deníku New York Times, který hovořil o třech videích UFO, které odtajnilo samo americké námořnictvo. Rázem se Pentagon stal zdrojem témat o UFO a americká média začala fungovat jako jejich zaručený šiřitel.

UFO se vzpírá zákonům fyziky, a dokonce i zákonům logiky. To ale neznamená, že se jedná o lež nebo podvod, právě naopak. Média hovoří o mimozemšťanech, vyspělých civilizacích, a nakonec se možná také dočkáme titulku, že UFO pochází z čínské laboratoře.

Jak jistě mnozí ví, zkratka UFO označuje neidentifikovatelné létající předměty. Jinými slovy UFO může být prakticky cokoliv, co nedokážeme popsat a zároveň nic. Co těmto předmětům dodává na důvěryhodnosti jsou zdroje, které informují veřejnost o jejich pozorování. Mezi ně v současné době patří hlavní zpravodajské proudy i samotný Pentagon.

Nezměnily se tedy témata kolem fenoménu UFO, nýbrž přístup oficiálních složek k nim. Proč ale takový zvrat? Vysvětlení je prosté. UFO a mimozemšťané představují hrozbu a pokud by Spojeným státům nic nehrozilo, neměly by důvod vyrábět zbraně a bez nich by nebyly peníze.

Zdroj: MPR21

Sdílet: