Tato dívka se stala nejmladší astronautkou NASA. Navíc bude jedním z členů první mise na Mars

Zatímco mnozí z nás mohou jen snít o cestování vesmírem, 18letá stážistka Alyssa Carsonová svůj sen mění v realitu. Ambiciózní teenagerka z Louisiany se jednoduše pro astronautiku narodila. Už v pouhých třech letech řekla svému otci: „Tati chci být astronautem a jedním z lidí, kteří poletí na Mars.“ V průběhu let se její sen a vlastně i životní cíl nezměnil. V současné době totiž prochází přísným výcvikem v NASA, aby se mohla stát součástí první lidské mise na Mars v roce 2033.

Už v mateřských školkách se nás paní učitelky ptaly, čím bychom chtěli být, až budeme velcí. Naše odpovědi většinou nebyly zrovna skromné. Chtěli jsme být princeznami, prezidenty, vojáky, kosmonauty a tak podobně. Málokteré dítko u svých představ zůstalo. Ovšem to neplatí v případě dnes již 18leté dívky Alyssy Carsonové, která od malička chtěla být astronautkou, která se dostane na planetu Mars.

Alyssa je vůbec prvním nejmladším člověkem, který kdy absolvoval Advanced Space Academy. Dále drží prvenství v dokončení všech tří vesmírných kempů NASA, pořádaných v USA, Kanadě a Turecku. Kromě toho se stala první a jedinou osobou, která dokončila speciální program NASA Passport Program, který zahrnoval návštěvy všech 14 center NASA v devíti státech USA.

V lednu 2013 byla dokonce pozvána do televizní diskuze, konající se ve Washingtonu DC, kde se projednávala budoucí mise na Mars. Následně byla nominována na člena posádky mise Mars One, která se na Rudou planetu vydá v roce 2033.

Dnes je Alysse 18 let, a tak se může oficiálně zapojit do všech oficiálních výcviků astronautů NASA. Můžeme tedy říct, že svého celoživotního snu dosáhla. Ještě víc je obdivuhodné, že přitom všem nezapomněla na klasické vzdělání. Jen si ho trošku zpestřila, jednotlivé předměty se totiž učila hned ve čtyřech jazycích: angličtině, čínštině, francouzštině a španělštině.

Alyssa sama přiznala, že jejím největším nepřítelem byl čas. Zvládat školu a všechny výcviky bylo dosti náročné. Kromě toho, když v nabitém programu našla časovou mezeru, snažila se podněcovat ostatní mladé lidi, aby také následovali své životní cíle. Prosazuje totiž jednoduché motto: „Vždy následujte svůj sen a nedovolte nikomu, aby vám ho vzal.“

Zdroj: scienceastronomyuniverse.blogspot.com

Sdílet:
Loading...