Svědectví statečných astronautů zahání veškeré pochybnosti o existenci mimozemšťanů a UFO

5/5 - (1 vote)

NASA jako celek nikdy nepotvrdila existenci UFO, stejně tak ji ale nepopírala. Přitom existuje celá řada zaměstnanců mezinárodních vesmírných agentur, včetně astronautů, kteří prohlašují, že viděli nepředstavitelné věci, které zaručeně nevymyslel člověk. Faktem je, že když astronaut hovoří o setkání s UFO, riskuje tím vše, co v životě budoval.

My se dnes zaměříme hned na tři takové astronauty. Riskovali vše, jen aby přivedli veřejnost na myšlenku toho, že možná ve vesmíru skutečně nejsme sami.

James McDivitt

James A. McDivitt, bývalý velitel misí Gemini IV a Apollo 9, zemřel ve v Arizoně ve věku 93 let 13. října 2022. McDivitt byl vybrán do druhé třídy astronautů NASA v září 1962.

V červnu 1965 podnikl svůj první let do vesmíru, a to jako vedoucí mise Gemini IV. Tehdy se k němu přidal kolega pilot Ed White. V rámci této mise se White stal prvním Američanem, který provedl výstup do vesmíru. Během vesmírné procházky došlo k pozorování neidentifikovatelného objektu.

Celkově zpozoroval plukovník McDivitt UFO třikrát během mise. V té době se tyto informace snažila NASA bagatelizovat. Další podivný objekt spatřil během letu nad Havají, „vapadalo to jako plechovka od piva nebo plechovky od limonády,“ řekl. Bohužel neměl v tu chvíli možnost zaostřit ani změnit expozici fotografií.

Během šetření incidentu McDivitt okamžitě vyloučil teorii o tom, že se mohlo jednat o raketu Titan, která vynesla Gemini IV. Další nejběžněji používanou teorií hovořila o umělé družici, nicméně se později nepodařilo určit žádný satelit jako zdroj problému.

V následujícím rozhovoru si můžete sami poslechnout, jak McDivitt svůj výstup uzavírá prohlášením o tom, že věří v existenci mimozemského života a je přesvědčen, že nejsme sami. „Stalo se to během letu Gemini IV Mario v červnu 1965. Byl to bílý objekt, ze kterého trčela bílá hadice. Snažil jsem se pořídit fotografie, ale kvůli nastavení fotoaparátu a způsobu, jakým světlo svítilo na čelní sklo, nebylo možné pořídit kvalitní snímky.“

„Stále věříte, že to co jste viděl na oběžné dráze bylo UFO?“ zeptal se televizní reportér Mario Machado. McDivitt vysvětlil: „No, bylo to UFO…jestli to byl nebo nebyl let z jiné planety, opravdu netuším.“

„Věříte tedy v život existující i jinde ve vesmíru?“ McDivitt odpověděl: „Opravdu ano. Myslím, že by z naší strany bylo velmi naivní a super-egoistické věřit, že jsem jedinou formou života v tomto obrovském vesmíru, ve kterém žijeme.“

Astronaut Gordon Cooper

Vesmírný průkopník Leroy Gordon Cooper, který zemřel v roce 2004, věřil v existenci mimozemšťanů, kteří cestovali na Zemi z jiných obyvatelných míst. Cooper byl jedním ze sedmi astronautů projektu Mercury, prvního lidského vesmírného programu, který dostal člověka na Měsíc před Sovětským svazem. Také dokázal svou pozdější misí, že astronauti mohou přežít ve vesmíru na své cestě na Měsíc a zpět.

Cooper v jednom ze svých rozhovorů řekl, že UFO viděl poprvé ve svém životě na počátku 50. let, když byl převelen na leteckou základnu Landstuhl v západním Německu. Jednou tedy letěl ve výšce 15 000 metrů a viděl podivná vozidla, která létala ve formaci mnohem výše a rychleji než jejich letadla. Tvrdil, že byly ve tvaru disku s kovovým pláštěm.

„Letěly docela vysoko, jak vysoko jsme nemohli říct, protože jsme se k nim nemohli dostat blíže, ale byli to buď velmi velká plavidla vysoko, nebo menší plavidla stále vysoko nad limitem, který jsme nemohli překonat.“

V roce 1957, když Cooper sloužil jako zkušební pilot na Edwardsově letecké základně v Kalifornii, viděl létající talíř o průměru asi 10 metrů, který se vznášel poblíž a přistál na vyschlém jezeře. Řekl: „Měl jsem s sebou kamerový štáb, který natáčel instalaci, když spatřili talíř. Natočili, jak nám letěl nad hlavou, pak se vznášel, natáhl tři nohy jako podvozek a pomalu sestoupil, aby přistál na vyschlém dně jezera.“

Poté Cooper poslal nahrávky do Washingtonu a podal zprávu o setkání s UFO. „Po nějaké době mi vysoký důstojník řekl, že mám film vyvolat, mám ho dát do sáčku a poslat do Washingtonu. Nevím, jestli ho od té doby někdo viděl. Já jsem ho viděl, až se vrátil z laboratoře ve Washingtonu. Bylo tam vše.“

Astronaut Edgar Mitchell

Legendární incident, který se stal v roce 1947, byl podle astronauta Edgara Mitchella, kráčejícího po Měsíci, opravdu skutečný. Ve svých rozhovorech tvrdil, že měl informátory, kteří mu řekli o vnitřním příběhu Roswellu. Jejich jména pochopitelně nikdy nezveřejnil.

„Nenechte se zmýlit, Roswellský případ je skutečný. Viděl jsem tajné soubory, které potvrzují, že o tom vláda věděla, rozhodla se však neděsit veřejnost.“ Prohlásil Edgar Mitchell, Ph.D., astronaut Apollo 14.

V únoru 1971, po úspěšném dokončení mise, se posádka Apolla 14 vrátila na Zemi. Alan Shepard a Edgar Mitchell se stali pátým a šestým astronautem, který se prošel po povrchu Měsíce. Zatímco Shepard se rozhodl žít ve slávě, Mitchell se stal na mnoho let hlavním potížistou.

Po pobytu na Měsíci veřejně přijal existenci mimozemšťanů a držel se jí až do své smrti. Obvinil americkou vládu, že skrývá pravdu o kontaktu s mimozemšťany. Ihned po svém návratu Mitchell opustil NASA a ponořil se do studia UFO, dávné historie a lidského vědomí.

Zdroj: HW

Sdílet: