Space X se připravuje na spuštění komerčních letů do vesmíru. První proběhne už v roce 2021

Dovolené u moře budou už za nedlouho předpotopní záležitostí. Vizionář, filantrop a zakladatel prosperujících společností Elon Musk pomocí společnosti Space X už zanedlouho vezme první pasažéry do vesmíru. Jestliže půjde vše podle plánu, první komerční let bude zrealizován do dvou let. Jaké destinace si budeme za pár let vybírat? Měsíc nebo Mars?

Viceprezident komerčních prodejů vesmírné společnosti Jonathan Hofeller, prozradil tyto plány během nedávné konference v Indonésii, informoval o tom mimo jiné server Space News. Podle všech informací je společnost Space X v současné době v kontaktu s několika telekomunikačními společnostmi, přes které by v budoucnu šlo pilotovat raketu Starship.

Co se týče cílových destinací, nejvíce se spekuluje o Marsu či Měsíci. Nejprve si však vesmírní nadšenci musí počkat na samotné dokončení rakety Staship, která dosud funguje na výkonných motorech Raptor, ale stále má za sebou jen počáteční starty. K ostrým testům by mělo dojít v průběhu nadcházejícího roku.

Nejvíce vás ale si bude zajímat cena vesmírného výletu. Přístupnost letu do vesmíru nebude zpočátku úplně pro každého. Jeden palubní lístek by měl totiž stát kolem půl milionu dolarů. V přepočtu jde o astronomickou částku, téměř 11,5 miliónů korun. Elon Musk je však toho názoru, že cena nezůstane dlouho tak vysoká.

Zdroj: spacenews.com

Sdílet: