Skutečný konec světa? Vědci předpověděli, kdy asteroid zasáhne Zemi silou 22 atomových bomb

5/5 - (1 vote)

Asteroid, který kolem Země prolétne každých šest let, nás jednou může skutečně zasáhnou a to sílou 22 atomových bomb. Odborníci dokonce stanovili přesné datum, což je možná ještě děsivější. Asteroid Bennu sice míjí naši planetu, a ještě dlouho bude, srážka je však nejspíš nevyhnutelná.

Bennu je asteroid přibližně poloviční velikosti toho, který způsobil vyhynutí dinosaurů. Ačkoliv tedy způsobí zkázu, není dostatečně velký na to, aby způsobil celosvětové vyhynutí. Navzdory tomu nás zasáhne ničivou silou, srovnatelnou s 22 atomovými bombami.

Asteroid, který míjí naši planetu každých šest let by se tak měl podle vědců srazit se Zemí 24. září 2182. Sice jde o vzdálené datum, NASA už teď pracuje na plánech, jak Bennu odklonit, vlastně už plán jen ladí do dokonalosti.

Rich Burns, projektový manažer pro OSIRIS-REx v Goddard Space Flight NASA, prohlásil: „V současné době jsme v poslední etapě této sedmileté cesty a je to velmi podobné jako posledních pár mil maratonu, se souběhem emocí, jako je hrdost a radost, s odhodláním dobře dokončit závod.“

Pravděpodobnost, že Bennu zasáhne zemi v roce 2182 je 1:2700. Šance, že nás zasáhne do roku 2300 je 1:1750.

Sdílet: