Rusko plánuje postavit observatoř na Měsíci, a to z bezpečnostních důvodů

Kolonizace jiných planet a dobývání vesmíru byly po většinu času jen nenaplněnými dětskými představami. Technologie jde ale neustále dopředu a my můžeme být svědky nadčasových projektů v podobě vesmírných hotelů, čí přesných návrhů kolonií na Marsu. Ruská kosmická agentura Roscosmos má však ještě větší plány. Na jižním pólu Měsíce chce postavit observatoř.

Rusko, stejně jako Čína a USA, plánuje zřídit na naší přirozené družici základnu. Otázkou je, která velmoc toho dosáhne jako první. Jenže teď se objevily zprávy o tom, že v případě ruské základny půjde spíše o observatoř vybavenou řadou teleskopů, které budou mít jasný úkol. Musí detekovat a sledovat asteroidy, které by pro naši Zemi mohly představovat jisté nebezpečí v podobě srážky. Tento úkol by měla observatoř zvládnout lépe než kterákoliv jiná na Zemi.

Jak uvádí ruská státní zpravodajská agentura (TASS), Rusko od roku 2016 intenzivně pátrá po asteroidech, které by se mohly srazit s naší planetou nebo které minimálně prolétají v naší těsné blízkosti. Měsíční základna má tedy za úkol doplnit stávající systém, rozšířením jeho dosahu do hlubokého vesmíru.

Výkonný ředitel agentury Roscosmos, který má na starosti mimo jiné i dlouhodobé projekty, pan Alexander Bloshenko pro TASS uvedl, že hlavní myšlenkou celého projektu, je dospět k lepšímu porozumění všech potencionálních asteroidů v jejichž dráze stojí naše planeta.

Zdroj: Futurism.com

Sdílet:
Loading...