První pozorování UFO na Měsíci se uskutečnilo v roce 1668, alespoň takto je to zaznamenáno v archivu NASA

Během středověku byly téměř veškeré podivné události a úkazy připisovány Bohu, nebo jiným mystickým osobám. Jednoduše to, co lidé nemohli vysvětlit bylo okamžitě ztvárněné do Božího díla. Vzhledem k tomu, že společnost se vyvíjela ruku v ruce s vývojem technologie, začalo se měnit úplně vše a kritické myšlení pomalu ale jistě zahlcovalo společnost.

Přesuneme se ale do rané moderní doby 17.století, kdy se lidé začínají stále více věnovat vědě a hvězdám, aby nalezli odpovědi. Tím ale vznikají i nové otázky, které Bohové ani náboženství nejsou schopny zodpovědět. S vynálezem zvaným dalekohled se v roce 1608 stali lidé posedlí hvězdami a jejich pozorováním. Už v té době se mnozí snažili najít na noční obloze stopy, které by jim pomohly zodpovědět otázky, které zůstanou ještě po staletí nezodpovězenými.

V momentě, kdy lidé začali používat dalekohledy, začali pozorovat věci, které doposud neviděli. Průzračnou noční oblohu, nebo podivné věci na Měsíci. A tady se dostáváme k začátku našeho příběhu. Jedno z nejzajímavějších pozorování UFO na povrchu Měsíce se totiž uskutečnilo v roce 1668. Kdy Koloniální kazatel Cotton Mather viděl na povrchu Měsíce podivný tvar.

Podle zpráv, Cotton Mather sledoval Měsíc skrz svůj dalekohled, když uviděl letící světla po povrchu Měsíce. Bylo by to jistě zajímavější, kdyby to pro NASA neskončilo jen jako jedno zapomenuté pozorování UFO.

Zkuste navštívit tento NASA Chronologický katalog hlášených lunárních událostí a zjistíte, že v listopadu roku 1668 kazatel Nové Anglie reverend Cotton Mather řekl, že pozoruje Měsíc přes svůj dalekohled a viděl “hvězdný bod” světla poletujícího po povrchu Měsíce. Samozřejmě nemůžeme vědět, čeho byl Cotton Mather svědkem v roce 1668, musíme vzít v potaz existenci možných přírodních, atmosférických jevů, které se mohou přejít v jasná světla na noční obloze a Mather byl možná svědkem jedné takové události i ten večer.

Dnes se například najde mnoho lidí, kteří viděli při pozorování Měsíce předměty, které nedokáží vysvětlit. Od tajemných předmětů ve tvaru talíře po světla a stíny, které se pohybují na Měsíci, jednoduše pozorování UFO se na Zemi staly běžnou věcí.

Nicméně významným faktem zůstává, že prominentní náboženská osobnost, jako je Cotton Mather, by jistě prohlašovala, že byla svědkem pozorování úkazu božího, ale ne jako astronomickou událost. Nebo jako neznámou událost. Následně po Matherově pozorování v roce 1668 začalo více lidí hlásit, že zpozorovali podivné věci na Měsíci.

V roce 1783 astronom Sir John Herschel (muž, který objevil planetu Uran) zaznamenal během zatmění jasná světla – s přibližnou velikostí jasu +4. V roce 1784 tehdy astronomický král, reverend Nevil Maskelyne, oznámil královské společnosti, že viděl ” světla v temné části měsíce “. O tři roky později, Sir John Herschel v roce 1787 oznámil, že na měsíčním povrchu vidí objekty zářící jako “hořící uhlí“. A v listopadu 1821, opět Sir John Herschel hlásil, že třikrát za sebou viděl podivná světla.

Sdílet: