Profesor z Harvardu tvrdí, že mimozemšťané nás navštívili v roce 2017 – a přicházejí další

Avi Loeb je světoznámý profesor Harvardovy univerzity, který se zabývá mimozemským inteligentním životem. V současné době připravuje knihu, kde vysvětluje svou nejnovější teorii o tom, jak nás mimozemšťané navštívili už v roce 2017 a všichni jsme toho byli svědky.

Kniha, která nese název „Mimozemšťan: první známka inteligentního života mimo Zemi“ bude vydána 26. ledna. Obsahem je nejnovější teorie Loeba o zvláštním objektu, který před několika lety vstoupil do naší sluneční soustavy. Řeč není o ničem jiném, než o objektu „Oumuamua“, který byl poprvé pozorován v roce 2017.

Někteří vědci tvrdí, že Oumuamua, o kterém se věří, že je prvním mezihvězdným objektem detekovaným v naší sluneční soustavě, byla prostě další kometou; Loeb – předseda astronomického oddělení Harvardovy univerzity – však tento předpoklad odmítá, protože se příliš spoléhá na „známé“.

„Co by se stalo, kdyby jeskynní člověk uviděl mobilní telefon?“ uvažoval při rozhovoru s  New York Post . „Celý život viděl kameny a byl by si myslel, že je to jen lesklá skála.“ Loeb říká, že existují dva velké detaily, které naznačují, že Oumuamua nebyla jen kometou, ale spíše kus mimozemskou technologií. Prvním detailem jsou rozměry objektu, byl totiž „pětkrát až desetkrát delší, než byl široký“. Loeb tvrdí, že tvar podobný doutníku není typický pro přirozený vesmírný objekt.

Teoretický fyzik ale říká, že největším detailem, který podporuje jeho teorii, je Oumuamův pohyb. Jak vysvětluje, gravitační síla způsobuje, že se přirozený předmět bude pohybovat rychleji v závislosti na tom, jak se přibližuje, a nakonec zatlačí objekt zpět, což způsobí, že se bude pohybovat pomaleji, jakmile se bude vzdalovat. Zde Loeb upozorňuje, že v případě Oumuamua k tomu nedošlo.

„Pokud nejsme sami, jsme nejchytřejší děti v okolí?“ Ptá se Loeb. „Pokud existuje druh, který se zanikl válčením nebo změnou podnebí, můžeme si z takové skutečnosti vzít ponaučení a chovat se lépe. Místo toho plýtváme na Zemi spoustou zdrojů vzájemným bojem a dalšími negativními věcmi.“

Loebova kniha bude oficiálně vydána 26. ledna. Zda se dostane i na police našich knihkupectví se teprve ukáže.

Zdroj: NYP

Sdílet:
Loading...