Připravte se na úchvatný výhled! Už příští týden můžete na noční obloze spatřit planetu Jupiter

Červen je oficiálně tady a sním i čas několika hvězdných událostí, které promění noční oblohu v nebeské divadlo. Naskytne se nám i vzácný pohled na největší planetu sluneční soustavy, kterou je Jupiter.

S nastávajícím létem se také zlepšuje viditelnost planet. Výjimkou nebude ani planeta Jupiter, která dosáhne nejbližšího bodu vzhledem k Zemi. Od 10. do 15. června bude Jupiter poměrně nízko a bude svítit celou noc. Konkrétně 12. června bude naší planetě nejblíže „pouhých“ 614 miliónů kilometrů.

Král sluneční soustavy se předvede v celé své kráse, bude nejjasnější a také v největší formě jakou můžeme pozorovat. O pár dní později, konkrétně od 15. do 17. června se na noční obloze objeví Jupiter, Měsíc a hvězda Antares, kteří dohromady vytvoří hvězdné trio.

Další nebeské divadlo pak můžete sledovat 18. června večer, kde nízko nad severozápadním obzorem dojde k těsnému přiblížení Merkuru a Marsu. A z 18. na 19. června bude Měsíc v těsné blízkosti Saturnu. Proto si připravte dalekohledy, deku a piknikový koš a vyrazte někam na louku za město, ať si můžete nerušeně vychutnat červnové úkazy.

Zdroj: countryliving.com, geek.com

Sdílet:
Loading...