Nové výpočty odhalují, že naší galaxii sdílíme s dalšími 36 mimozemskými civilizacemi

Vědci v těchto dnech přicházejí s převratným zjištěním. V naší galaxii by mohlo být více než 30 mimozemských civilizací. Nový výzkum byl postaven zejména na snaze pochopit, kolik planet v našem sousedství může být domovem pro cizí existence. Samozřejmě, to vše za předpokladu, že život by se na jiných planetách vyvíjel podobným způsobem jako na Zemi, informuje portál Independent.

Výsledkem je, že v naší Mléčné dráze mohou čekat doslova desítky aktivních civilizací. Existence jiných inteligentních civilizací v galaxii však podle vědců může naznačit zejména osud té naší planety.  

Desítky aktivních civilizací?

“V naší galaxii by mělo být několik desítek aktivních civilizací. Samozřejmě pokud předpokládáme, že vytvoření inteligentního života, podobnému tomu na naší Zemi, trvá 5 miliard let, “uvedl ve svém prohlášení Christopher Conselice z University of Nottingham. “Tato myšlenka totiž vnímá tento vývoj v kosmickém měřítku. Tento výpočet nazýváme astrobiologický Kopernikův limit,” dodává Conselice.

Tyto limity známe ve dvou formách. Jedním z nich je takzvaný “slabý” limit, který naznačuje, že inteligentní život se na planetě vytváří stále po dobu 5 miliard let. Druhým je takzvaný “silný” limit, který hovoří o tom, že takový život se vytvořil už před 4,5 miliardami až 5 miliardami let.

Průměrná vzdálenost mezi námi a jakoukoli jinou možnou civilizací by však byla přibližně 17 000 světelných let, což by jakoukoliv formu komunikace – například přes satelitní vlny – velmi ztěžovalo.

Možností je více

Nejde však o jediný možný scénář. Další hypotéza tvrdí, že jsme jediný inteligentní život v galaxii, a že tyto civilizace zmizí dříve, než je dokážeme odhalit. “Náš nový výzkum naznačuje, že hledání mimozemských inteligentních civilizací nejen postupně dokazuje existenci jiných forem života, ale také nám dává indicie k odpovědi, jak dlouho vydrží ta naše civilizace,” říká Conselice.

” Pokud zjistíme, že inteligentní život je v naší galaxii běžný, dokazuje to, že naše civilizace může existovat mnohem déle. Pokud však vyjde najevo, že v naší galaxii neexistují žádné jiné aktivní civilizace, je to špatné znamení i pro naši vlastní existenci, ”  uzavírá Conselice pro Independent .

Zdroj: IND

Sdílet:
Loading...