Nová studie odhalila, že i příležitostná vesmírná turistika zničí naší planetu

Sen mnohých miliardářů o vesmírné turistice může skončit velkou katastrofou. Vesmírné společnosti, které se snaží proměnit vesmírnou turistiku v realitu, způsobí spíše totální destrukci našeho životního prostředí. Jen pro představu, jeden start rakety se vyrovná téměř 400 transatlantickým letům.

Počet raket vypuštěných do stratosféry a dál je sice stále únosný, nicméně s posunem technologií a velkých vizí vesmírných společností, by se tato čísla měla neodvratně zvedat. To ale podle propočtů cestovní společnosti Champion Traveler povede k radikálnímu zhoršení globální změny klimatu. Na vině budou vypuštěné emise.

„Vypouštění raket do vesmíru je stále běžnější, navíc vesmírný cestovní ruch pomalu získává reálnou podobu. Většina oborníků se shoduje na tom, že by společnosti jako SpaceX měli začít uvažovat o dopadu, které jejich plány budou mít na životní prostředí naší planety.“ Uvádí zpráva Champion Treveler.

Společnost porovnala data s jinými zdroji emisí v cestovním ruchu a byly zjištěny následující propočty. Jeden start rakety, kterou vlastní společnost SpaceX vypustí do vzduchu 336,5 Kg CO2 což se rovná 395 jednosměrným transatlantickým letům, nebo ročnímu provozu 73 aut. Teď si představte, že Elon Musk potřebuje takových raket 1000 aby vybudoval své město na Marsu.

Zdroj: Futurism.com

Sdílet:
Loading...