Nizozemský astronom zachytil na video 60 satelitů Elona Muska plující oblohou

Nedávno jsme vás informovali o tom, že se Elon Musk chystá vypustit první satelity Starlink, které budou poskytovat internetové připojení po celém světě. Dohromady bude na oběžné dráze Země 12 000 satelitu, v těchto dnech bylo vypuštěno prvních 60 z nich.

A právě tuto senzaci se podařilo zachytit nizozemskému astronomovi, který natočil řetězec 60 satelitů, které pluly noční oblohou den po jejich vypuštění. To, že astronom Marco Laangbroek tento úkaz zachytil, nebyla žádná náhoda. Jak na svém blogu píše, díky přístupným údajům o dráze a jejich rychlosti, dokázal určit kdy se satelity objeví, a tak mohl být připraven se svým fotoaparátem.

„Začalo to dvěma slabými, blikajícími objekty, které se pohybovaly směrem k mému zornému poli. Pak o několik desítek vteřin později mi spadla čelist, „vlak“ světe se najednou vynořil v zorném poli mého objektivu. Nemohl jsem si pomoct a začal jsem křičet WOOOOOOOU!!!!“ popisuje Langbroek svůj zážitek.

Satelity Starlink byly vypuštěny ve čtvrtek večer společností SpaceX. Dohromady bude kolem naší planety 12 000 satelitů, poskytující kvalitní stejnoměrné internetové připojení po celém světě. Pokud projekt Starlink uspěje, bude to pro SpaceX cenná investice. Poptávka po připojení k internetu je totiž v mnoha místech naší Země stále obrovská.

Zdroj: BusinessInsider.com

Sdílet:
Loading...