NASA zveřejnila zajímavé nahrávky: poslechněte si zlověstné zvuky z hlubin vesmíru

Hledáte romantickou hudbu na listopadové večery? Určitě byste měli zvážit zlověstné zvuky vycházející z hlubin vesmíru.

NASA vydala zcela nový seznam skladeb s názvem „Zlověstné zvuky sluneční soustavy“. Pravděpodobně se nestanou vaším oblíbeným hudebním žánrem, ale stojí za to si je poslechnout. Seznam skladeb využívá data z mnoha kosmických lodí, které jsou rozptýleny po celé sluneční soustavě. NASA shromáždila „skřípání, vytí a škrekot našeho vesmíru“, které působí opravdu strašidelně.

Děsivý seznam skladeb obsahuje zvuky i jiné typy dat, které byly transformovány do zvuku. Zaznamenaly je různé kosmické lodě a nástroje. Data pocházejí mimo jiné z přistávacího modulu InSight, který zkoumá Rudou planetu, sondy Juno obíhající kolem Jupiteru a jeho měsíců a vesmírného dalekohledu Chandra pracujícího v rentgenovém dosahu.

V seznamu skladeb je také video vytvořené kosmickou lodí NASA Voyager 1, které překročilo hranice masivního magnetického pole Jupitera. Sonda Juno americké agentury také zaznamenala „zvuky“ Jupiterovy polární záře. Radiové emise z těchto nadpozemských světelných show byly později inženýry přeměněny na zvukové soubory.

Palubní přístroje InSight nám zase umožnily slyšet děsivé zvuky marťanských větrů, které byly zaznamenávány pomocí seismometru a tlakových senzorů. Po několika korekcích výšky tónu je zvuk, který slyšíme z Marsu, děsivě nízkým rachotem větru, který víří nad opuštěnou krajinou Rudé planety.

Zdroj: LP

Sdílet:
Loading...