NASA vyvinula parfém s vůní vesmíru. Cítíte v něm střelný prach, rum i maliny

Pokud chcete vědět, jakou vůni má vesmír, odpovědí je nový parfém, který umožní lidem ucítit vůni vesmírných dálek. Jeho název je Eau de Space.

Americká vesmírná agentura (NASA) pověřila úkolem napodobit vůni vesmíru chemika Steva Pearce už v roce 2008. Chtěla tak astronauty lépe připravit na jejich mise ve vesmíru.

Vesmír voní po střelném prachu i rumu

Jak informovala CNN , Pearcovi trvalo čtyři roky, než tento nelehký úkol splnil a vyvinul parfém nejvíce připomínající vůni vesmíru.

Při vývoji parfému se spoléhal na pachové zážitky od astronautů, kteří se zúčastnili vesmírných misí. Ti popsali, že vůně vesmíru nejvíce připomíná “směs vůní střelného prachu, propečeného steaku, rumu a malin “.

Vůni vesmíru můžete mít i vy

NASA parfém roky používala pouze při výcviku astronautů, ale nyní by se tato vůně měla dostat i k široké veřejnosti. Produktový manažer Matt Richmond plánuje tento mimořádný parfém zařadit do experimentálního vzdělávání na školách.

Crowdfunfingová platforma Kiskstarter chce takto vesmír přinést ke všem lidem a parfém distribuovat. Aby se to podařilo, potřeboval vysbírat asi 2000 dolarů, objednávky však už má za skoro 58 tisíc dolarů. Objednat si může každý, jedna lahvička stojí 15 dolarů.

Zdroj: CNN

Sdílet: