„Náhodná“ úmrtí vědců NASA vyvolávají mezi lidmi řadu otázek

Rate this post

Albeto Behar byl vědcem NASA než v roce 2015 zemřel následkem havárie letadla. Během dvou let se tak stal 74 vědcem této vládní agentury, který přišel o život. Zásluhou Behara jsme se například dozvěděli, že se na Marsu vyskytovala voda. Byl také odborníkem přes robotiku a studoval jejich funkčnost v extrémně drsném prostředí. Vraťme so ovšem k dosti vysokému počtu úmrtí mezi vědci NASA, který mezi lidmi vyvolává řadu otázek.

Smůla nechodí po horách ale po lidech, a v tomto případě po celé společnosti. Konkrétně hovoříme o vesmírné agentuře NASA, jejichž zaměstnanci se velmi často setkávají se smrtí. V posledních letech zemřelo 74 lidí spojených s touto agenturou. Ve většině případů se jednalo o sebevraždu, nicméně okolnosti kolem těchto případů jsou více než podivné. Tito lidé byli většinou na vrcholu své kariéry, proč by si tedy brali život?

Alberto Behar byl úspěšným vědátorem NASA, podílel se na významných misích týkajících se Marsu. Sám dokonce udával pokyny sondě Curiosity, když brázdila povrch Rudé planety. Pak ale přišla ošklivá katastrofa. Když pilotoval jednomotorové letadlo z dosud neznámých příčin se zřítil k zemi a na místě byl mrtev. Začali se vést spekulace, že jeho smrt nebyla náhodou, a že nejspíš věděl něco, co úřady nechtějí, aby se dostalo na veřejnost.

Takových případů bylo od roku 2004 do roku 2015 víc. Tak například profesor Peter Wadhams z Cambridgeské Univerzity uvedl, že během několika měsíců zemřeli hned tři vědci, kteří zkoumali ledovce na Antarktidě. Profesor uvedl své obavy z toho, že bude označen za blázna, když řekne nahlas, že není přesvědčen o tom, že šlo o náhodu. Trio vědců bylo podle jeho názoru zavražděno, také naznačil, že by do celé záležitosti mohl být zapojen ropný průmysl i vládní elementy.

Zmíněnými vědci byli Seymour Laxon, Katherine Giles a Tim Boyd. Všichni zemřeli začátkem roku 2013 během několika pár měsíců. Profesor Laxon spadl ze schodů na silvestrovské party v Essexu, doktorka Gilesová zemřela během nehody, kdy ji na kole srazilo nákladní auto. Doktor Byod byl údajně zasažen blesky, když se procházel ve Skotsku.

Vlevo nahoře Peter Wadhams , vpravo nahoře Seymour Laxon, vlevo dole Katherine Giles a vpravo dole Tim Boyd.

Podivné ale je, že se Laxon svěřil Wadhamsovi týden před svou smrtí, že se kamion snažil vytlačit jeho auto ze silnice. Celý incident oznámil i na policii. Byla to jen náhoda, nebo se chtěl někdo vědců skutečně zbavit? Tyto příběhy byly jen zlomkem ledovce. Jak již bylo zmíněno celkem zemřelo 74 vědců v časovém úseku 2004 – 2015. Každý případ se mohl stát tak, jak federální vyšetřovatelé uvádí ve svých hlášeních, stejně tak za těmito incidenty mohli stát oni sami ve jménu zachování vládního tajemství. Kdo jiný se totiž dostane k nejšílenějším informacím, než právě vědci z NASA?

Zdroj: USSF

Sdílet: