Nad Havají proletělo UFO. Modrý objekt pozorovaly stovky lidí

Rate this post

Mnoho lidí vidělo a zaznamenalo neidentifikovatelný objekt létající na obloze nad havajským ostrovem Oahu. Modře svítící objekt se chvílí vznášel po obloze a poté spadl do oceánu. Svědci okamžitě kontaktovali federální letecké úřady a mnozí z nich také volali na tísňovou linku.

K neobvyklému pozorování došlo minulé úterý večer na ostrově Oahu, které je součástí Havajského souostroví. Několik lidí si všimlo světle modrého, lesklého, podlouhlého létajícího předmětu. Samozřejmě mnozí z pozorovatelů objekt i zaznamenalo na mobilní telefony. Videa, která se šíří sociálními sítěmi, ukazují podivný předmět vznášející se na obloze a po sléze padající do vody.

Neobvyklý jev vyvolal u pozorovatelů znepokojení. „Vzhlédla jsem k nebi a okamžitě jsem zavolala svému manželovi a příbuzným. Byla jsem rozrušená. Zeptala jsem se, jestli vidí to, co jsem viděla já. Všichni řekli ano. Netuším, co to bylo. Tento objekt se pohyboval velmi rychle.“ – hlásí jedna z žen, která záhadný objekt viděla.

Podle zpráv očitých svědků bylo UFO tiché a „větší než telefonní sloup“. Cestovalo vysokou rychlostí po obloze, než se ponořilo do oceánu. Úředníci Federálního úřadu pro letectví uvedli, že v té době v oblasti nedošlo k žádným leteckým nehodám. Mluvčí honolulské policie uvedl, že o předmětu nejsou k dispozici žádné informace.

Federální letecký úřad obdržel v úterý večer od policie zprávu o možné přítomnosti jednoho letadla v okolí. Z radaru však nezmizelo žádné letadlo a nebyly hlášeny žádné zpoždění ani pohřešování.

Za zmínku stojí, že UFO nemusí nutně znamenat přítomnost mimozemšťanů. Jedná se o zkratku „neidentifikovatelného létajícího objektu“, což znamená, že jej nelze identifikovat jako žádné známé vozidlo nebo jej nelze vysvětlit žádnými známými atmosférickými jevy.

Zdroj: NYP

Sdílet: